Evde Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçların rengini açmanın doğal yolları, saç rengini açtırmak isteyip de bunu saçlarını yıpratmadan yapmak isteyen bayanların çoğunun bildiği ve zaman zaman uyguladığı yöntemlerdir. Kuaförde ya da evde çeşitli kimyasallar kullanarak saçların rengini açmak, kuru ve yıpranmış saçları da beraberinde getirmektedir. Sadece sağlıklı saç parlayacağı için yapılacak işlem, ister saç boyama ister saç rengini açma olsun saça zarar vermemelidir. Bu yazımızda doğal yöntemler ile evde saç rengi nasıl açılır sorusunun cevaplarını ele aldık. Siz de yazımıza göz attıktan sonra evde kendi saç renginizi kendiniz açıp açmama konusunda bir karar verebilirsiniz.

Evde Saç Rengi Nasıl Açılır

Evde saç rengini açmak için çeşitli bitkisel karışımlardan ve doğal ürünlerden faydalanılır. Bu yöntemi evde uygulamaktaki amaç saçların yıpranmasını ve zarar görmesini engellemektir. Evde saç rengi açmak kolay ve bir o kadar da hesaplı bir uygulamadır. Mutfağınızda bulunan limon, karbonat, bal, zeytinyağı, elma sirkesi gibi doğal ürünler saçların rengini açmak için kullanılır.

Saçları çok sık boyatmak, saçın genel yapısını bozmakta ve birçok saç problemini de beraberinde getirmektedir. Özellikle genç bayanlar saçlarının renginde değişiklik yapmayı arzu ediyorlarsa saçlarının rengini açmak suretiyle bunu yapmaları daha uygun olacaktır. Saç rengini açmak doğal ve ışıltılı saçlara kavuşmanın en pratik yoludur. Denemek isteyenler için saçların rengini açmak için kullanılan yöntemleri araştırdık ve işte sonuçlar:

Bizim bu yöntemlerde verdiğimiz ölçüler normal uzunluktaki saçlara göredir. Eğer saçlarınız çok uzun veya çok gür ise bu karışımları ölçüyü artırarak yapmalısınız. Doğal yollarla saç açma yöntemlerini saçlarınız istediğiniz rengi alana kadar uygulayabilirsiniz. Sonrasında saçlarınız uzadıkça dönem dönem tekrar uygulamanız gerekmektedir.

Evde saç rengi açma yöntemleri dilerseniz saçınızın tamamına değil de sadece aralara ve uçlarına uygulayarak da evde ombre yapmak mümkündür. Bu sayede saçlarınızda harika ışıltılar elde ederken, 2015 yılının saç trendlerinden birini de kolay yoldan uygulayabilirsiniz.

Saç rengini doğal yollarla açmak isteyenlere küçük bir uyarıda bulunmak istiyoruz. Eğer saçlarınız boyalı ise uygulayacağınız yöntemler boyalı saçlarda etkili olmayacaktır. Sadece saçlarınızın kendi renginde olan dip kısmında renk açılabilir. Ayrıca saçları siyah ve koyu kahve tonlarında  olan bayanlar da evde saç rengi açmak istiyorlarsa bilmeliler ki saçlarının rengi çok fazla açılmaz sadece saçlarında parlak ışıltılar oluşur. Saç açma uygulaması en iyi sonucu sarı ve açık kumral saç renklerinde vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir