Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı

Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde siyah nokta bandı yapımı sayesinde siyah noktalardan arınmış daha temiz ve güzel görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Yüzün alın, burun ve yanak kısımlarında beliren siyah noktalar oldukça rahatsızlık vericidir. Bu sorundan kurtulmak isteyenler pratik olduğu için genelde siyah nokta bandı kullanmaktadır. Bu yazımızda evde doğal bakım uygulayanların çok işine yarayacak ev yapımı siyah nokta bandı tariflerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu tariflerden istediğinizi deneyerek siz de bu sorunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak ve sonrasında da bunların yeniden oluşumunu önlemek için uygulamalara düzenli olarak devam etmeniz gerektiğini unutmayın. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan ev yapımı siyah nokta bandı tarifleri ve bunların nasıl uygulandığına geçmek istiyoruz.

Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı

Siyah noktalardan şikayetçi iseniz evde kolay bir şekilde aşağıdaki tarifi yaparak bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 yemek kaşığı toz jelatin
 • Kullanmadığınız temiz bir makyaj fırçası
 • Isıya dayanıklı bir bardak ya da fincan

Yapılışı ve Uygulanışı

Malzemeler mikrodalga fırına koyulacağı için bunları ısıya dayanıklı bir bardağın içine almalısınız. Bardağın içine belirtilen miktarda toz jelatin ve süt aldıktan sonra bunları iyice karıştırın. Sonrasında malzemeleri mikrodalga fırında orta ısıda 10 saniye bekletin. Mikrodalgadan çıkardığınız karışımın soğumasını bekleyin. Daha sonra bunu makyaj fırçası yardımı ile siyah noktaların olduğu bölgelere sürün. Kuruması için 10 dakika bekledikten sonra dikkatli bir şekilde hafifçe çekerek çıkarın. Uygulamayı dikkatli bir şekilde yaparsanız siyah noktalar da bu esnada çıkacaktır.

Ev Yapımı Siyah Nokta Bandı Tarifi

İşte sizlere evde pratik bir şekilde uygulayacağınız bir siyah nokta bandı tarifi. Bunu uyguladığınızda dışarıdan siyah nokta bandı almak yerine evde kendiniz yapmayı tercih edebilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 tane yumurtanın beyazı
 • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
 • Kağıt havlu

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içine yumurtanın beyazını ve belirtilen miktarda limon suyunu alın. Bunları güzelce karıştırın. Sonrasında kağıt havludan şerit halinde parçalar kesin ve bunları karışıma batırdıktan sonra seri bir şekilde siyah noktaların üzerine yapıştırın. Etki etmesi için 20 dakika bekledikten sonra ev yapımı siyah nokta bantlarını çıkarın ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

Evde Siyah Nokta Bandı Yapımı

Evde siyah nokta bandı yapmak isteyenler için aşağıda çok kolay ve etkili bir tarif daha veriyoruz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı doğal bal
 • 1 çay kaşığı süt
 • Bant şerit şeklinde pamuk

Yapılışı ve Uygulanışı

Isıya dayanıklı bir kabın içinde bal ve sütü iyice karıştırın. Bu karışımı mikrodalga fırında 10 saniye ısıtın. Sonrasında yüzünüze sürebileceğiniz kadar ılıyana kadar karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı siyah noktaların üzerine sürün ve şerit pamuğu bunların üzerine yapıştırın. 20 dakika bekleyin ve sürenin sonunda ev yapımı siyah nokta bandını dikkatli bir şekilde yüzünüzden çıkarın. Uygulama sonrasında yüzünüzü soğuk su ile güzelce yıkayarak durulayın.

Siyah Nokta Bandı Tarifi

Evde cilt bakımı uygulayanların ihtiyaç duyabileceği etkili bir siyah nokta bandı tarifimiz daha var.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz tarçın
 • 1 yemek kaşığı organik bal
 • Şerit şeklinde pamuk bant

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kasenin içinde bal ve tarçını birbirine iyice yedirerek karıştırın. Hazırlamış olduğunuz tarçınlı bal karışımını siyah noktaların olduğu bölgelere ince bir tabaka halinde sürün. Şerit pamuğu da bunun üzerine yapıştırın ve 5 dakika bekleyin. Sürenin sonunda bandı dikkatli bir şekilde çıkarın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayarak güzelce durulayın.

Siyah noktalardan kurtulmak için bu tariflerden istediğinizi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Malzeme listesindeki herhangi bir ürüne alerjiniz varsa o tarifi uygulamamanız gerektiğini unutmayın. Ev yapımı siyah nokta bandı tarifi uygulandıktan sonra cildin nem dengesini korumak için her zaman kullandığınız nemlendiriciden sürebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir