Evde Ütüsüz Kırışık Açıcı Yapımı

Evde Ütüsüz Kırışıklık Açıcı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde ütüsüz kırışıklık açıcı yapımı sık seyahat edenlerin ve kıyafetlerindeki kırışıklıkları açmakta zorlananların çok işine yarayabilecek bir formüldür. Seyahat ederken bavula koyulan çamaşırlar kırış kırış olduğunda durum zordur. Eğer hazırda ütü yoksa durum daha da can sıkıcıdır. Bugün sizlerle paylaşacağımız doğal kırışıklık açıcı tarif sayesinde artık kırışan kıyafetlerinizi ütülemeden de bu rahatsızlık veren kırışıklıkları açabilirsiniz. Aşırı kırışık kıyafetleri ütülemek de epey zorlar. Bu tür durumlarda da sizlerle paylaşacağımız pratik yöntemi rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Denemek isteyenler için aşağıda kırışıklık açıcı yapımı ve gerekli malzemelerin listesini paylaşıyoruz.

Evde Ütüsüz Kırışıklık Açıcı Yapımı

Ütüsüz Kırışıklık Açıcı için Gerekli Malzemeler

  • 2 bardak su
  • 1 çay kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı saç kremi
  • Fısfıslı bir şişe

Not: Malzeme listesinde verilen bardak ölçüsü su bardağıdır. Malzemeler hazırsa yapım aşamasına geçebilirsiniz.

Doğal Kırışıklık Açıcı Nasıl Yapılır

İlk olarak suyu fısfıslı şişeye boşaltın. Daha sonra bunun içine belirtilen miktarda elma sirkesi ve saç kremi ilave edin. Şişenin kapağını kapatın ve malzemeler iyice karışıncaya kadar güzelce çalkalayın. Doğal kırışıklık açıcı hazır hemen kullanabilirsiniz. Seyahate çıkacağınız zaman gideceğiniz yerde bu malzemeleri bulma imkanınız yoksa, bunları küçük şişelerde emniyete alarak yanınızda bulundurabilirsiniz. Kıyafetlerinizde herhangi bir leke oluşmaması için verilen oranı doğru olarak uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Kırışıklık Açıcı Doğal Karışım Nasıl Kullanılır

Formülü hazırlamak gibi uygulamak da oldukça kolay. Karışımı kıyafete doğrudan uygulayarak kullanıyoruz. Kıyafeti düz bir yere serin ve kırışıklıkların olduğu yerlere kırışıklık açıcıyı sıkın. Daha sonra elinizle kırışıklıkları çekerek iyice açtırın ve bu şekilde kurumaya bırakın. Uygulama sonucunda kuruyan kıyafette kırışıklık bulunmadığını görebilirsiniz. Bu karışımı çok kırışıklık olan kıyafetlerinizi ütülemeden önce de kullanabilirsiniz. Bu şekilde ütülediğiniz çamaşırlardaki kırışıklıklar daha kolay açılacak ve ütülemek sizin için işkence olmaktan çıkacaktır.

3 parça malzemeden oluşan bu doğal ve hesaplı formül sayesinde uzun süre uğraşmadan ve kıyafetlerinize zarar vermeden kolay bir şekilde kırışıklıklarını açabilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğumuz ütüsüz kırışıklık açıcı tarifi ile artık çıkacağınız seyahatlerde ütü aramakla uğraşmadan, çok kolay bir şekilde kıyafetlerinizdeki kırışıklıkları giderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir