Evde Yaş Pasta Kreması Yapımı

Evde Yaş Pasta Kreması Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Evde yaş pasta kreması yapımı oldukça kolaydır. Birçok bayan dışarıdan yaş pasta almak yerine bunu evde kendisi yapmaktadır. Evde yapılan yaş pasta, dışarıdan alınanlara oranla daha sağlıklı ve lezzetli olduğu için biz de bu konuda işinizi kolaylaştırmak istiyoruz. Pastaya lezzetini ve güzel görünümünü veren krema olduğu için sizlere evde pasta kreması yapmanın inceliklerini anlatıyoruz.

Evde pasta kreması yapmanın püf noktaları birkaç ayrıntıyı içermektedir. Bunlara dikkat ettiğiniz taktirde enfes bir pasta yapmanız oldukça kolay. İlk dikkat etmeniz gereken husus malzemeleri uygun oranda kullanmak. Kremayı pişirmeye başlamadan önce süt, yumurta, un, nişasta, ve toz şekeri ocağın altını açmadan güzelce çırpmak. Toz şeker, un ve nişasta tamamen eriyip karışım koyu bir boza kıvamına geldiğinde ocağın altını açın. Pasta kremasını orta ateşte pişirin ve ocağın altını kapatana kadar, dibinin tutmaması için sürekli karıştırın. Tencereyi ocağın üzerinden aldıktan sonra kremanın üzeri kabuk tutmasın diye soğuyana kadar ara ara karıştırmayı unutmayın. Bu püf noktalarına dikkat ettiğinizde ev yapımı pasta kremasını kusursuz olarak yapabilirsiniz. Aşağıda denemek isteyenler için ev yapımı pasta kreması tarifi paylaşıyoruz.

Evde Pasta Kreması Nasıl Yapılır

Ev Yapımı Pasta Kreması için Gerekli Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı un
  • 1,5 yemek kaşığı nişasta
  • 2 tane yumurta
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı pudra şekeri
  • 3 su bardağı süt
  • 1,5 yemek kaşığı tereyağ
  • 1,5 çay kaşığı vanilya

Evde Yaş Pasta Kreması Yapımı

Yumurta, un, toz şeker, nişasta ve pudra şekerini bir tencerenin içine alın. Toz şeker eriyip, tüm malzemeler karışana kadar iyice çırpın. Sonrasında ocağın altını yakın ve orta ateşte krema koyulaşana kadar sürekli karıştırarak pişirin. Daha sonra ocağın altını kapatın ve tencerenin içine tereyağı ile vanilyayı katın. Yağ eriyene kadar sürekli karıştırın. Hazırladığınız krema soğuyana kadar arada bir karıştırmayı unutmayın. Bu şekilde pasta kremasının üzerinin kabuk tutmasını önleyebilirsiniz. Aksi halde kabuk tutan krema yüzünden pastanın lezzetine gölge düşebilir. Pasta kremasını soğuttuktan sonra hemen kullanın. Dışarıda çok fazla bekletilirse ekşiyebilir.

Yaş pasta kreması yapmanın püf noktaları bu şekilde olup, bu küçük ve etkili detaylara dikkat ettiğiniz taktirde ilk denemenizde bile başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz. Dilerseniz içine kakao koyarak, kakaolu yaş pasta kreması da yapabilirsiniz. Bu durumda şeker oranını biraz daha arttırmanız gerektiğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir