Evliliğinizi Canlı Tutacak Öneriler

Evliliğinizi Canlı Tutacak Öneriler

Sosyal Medyada Paylaşın

Evliliğinizi canlı tutacak öneriler sayesinde hayatınızı daha güzel ve keyifli hale getirebilirsiniz. Evliliğin ilk günleri her çiftin hatırasında mutlu bir anıdır. Zamanla geçim derdi, iş hayatı, ev işi, çocuk derken çiftlerin çoğu evlilik hayatının tek düzeliğinden şikayet etmeye başlar. Sonra karşılıklı bahaneler üretilir ve suçlama faslına geçilir. Bunları yapmak yerine evliliğinizi daha keyifli bir hale getirmek için çaba gösterebilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evliliğinizin monotonluğunu gidermeye yardımcı olacak tüyolar paylaşıyoruz.

Evliliğinizi Canlı Tutacak Öneriler

İlk Adımı Siz Atın

Evliliğinizin tek düze bir hal almasından şikayetçi iseniz ilk adımı siz atın. Önemli olan ilk adımı kimin attığı değil evliliğinize tekrar canlılık kazandırmaktır. Yıllardır böyle gelmiş, bundan sonra da böyle gider demeyin. Eğer sabrederseniz sizin çabanızı gören eşiniz de bu konuda üstüne düşeni yapacaktır.

Ona Özel Olduğunu Hissettirin

Eşinizin sizin için ne kadar değerli olduğunu ona hissettirin. O zaten benim ona verdiğim değeri biliyor diye düşünmeyin. Bayan veya erkek fark etmez, insan eşinden tatlı sözler duymak ister. Hiç beklemediği bir anda onun boynuna sarılıp, seni çok seviyorum dediğinizde eşiniz şaşırdığı kadar da mutlu olacaktır. Aile arasında ve beraber bulunduğunuz ortamlarda da onun gururunu okşayacak söz ve davranışlar da bu konuda çok önemlidir.

Eşiniz Aynı Zamanda Sevgilinizdir

Evlilik sizi sevgili olmaktan alıkoymasın. İki sevgilinin birbirine gösterdiği ilgi ve özeni her zaman eşinize de gösterin. Sevgiliyken yaptığınız sürprizleri ve jestleri evlilik hayatınızda da yapmaya devam edin. Artık o benim eşim, sevgilim değil anlayışını bir kenara atın. O sizin her şeyden önce sevdiğiniz ve her daim de sevgiliniz. Bunu ona hissettirdiğiniz sürece evlilik hayatınız daha renkli olacaktır.

Ona Duygularınızı Yazın

Eşinize ona olan duygularınızı anlatan bir mektup yazın. Bazı duygular  yazıya döküldüğünde daha da anlam kazanır. Eşinizin çantasına veya gömleğinin cebine koyacağınız bir mektup, sizin ona olan duygularınızın yazılı ifadesi olarak çok anlamlı olacaktır.

Birbirinize Vakit Ayırın

Günümüzde yoğun çalışma temposu ve hayatın koşuşturmacası sonucu eşler birbirine fazla vakit ayıramamaktadır. Bu durumdan özellikle de bayanlar şikayetçidir. Arada bir çocukları yakınlarınıza bırakarak evde ya da dışarıda eşinizle baş başa vakit geçirin. Evde güzel bir film izleyin, sinemaya gidin ya da sahilde el ele dolaşın. Sevgiliyken yaptığınız gibi baş başa vakit geçirin. Bir günlüğüne bile olsa böyle tatlı bir kaçamak ikinize de iyi gelecektir.

Onun Sevdiği Uğraşlara İlgi Gösterin

Bayanların da erkeklerin de kendilerine ait ilgi alanları vardır. Eşiniz balık tutmayı çok seviyorsa, siz de ara sıra onunla birlikte bu güzel aktiviteye katılın. Bu fikir size pek cazip gelmese de, eşiniz sizin yanında olmanızdan memnun olacaktır. Aynı şekilde beyler de eşlerinin hobileri konusunda ilgili davranabilir, onları izleyerek bu konuda soru sorabilir ve fikir verebilir. Burada önemli olan şey, eşinize gösterdiğiniz ilgidir. Onu mutlu eden bir uğraşa sizin de eşlik etmeniz aranızda güzel bir köprü kurmaya yardımcı olabilir.

Sürpriz Yapın

Sürprizlerden herkes hoşlanır. Özel günlerin dışında da eşinize onun hoşuna gidecek hediyeler alın. Doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi günlerde zaten hediye alıyorsunuz. Bu günlerin haricinde alacağınız küçük hediyeler eşiniz için tatlı bir sürpriz olacaktır.

Ona İlgi Gösterin

İş yerinizdeki insanlara ve başkalarına gösterdiğiniz ilgiyi eşinizden esirgemeyin. Yoğun çalışmak veya yorgun olmak ilgi göstermeye engel değildir. Bazen sıcacık bir gülüş ya da yanağına konduracağınız küçük, içten bir öpücük çoğu sözden daha etkili olabilir. Her zaman yapamasanız da her fırsatta eşinizi şımartın. Hepimizin içinde bir çocuk var ve arada bir bu çocuk şımartılmalı.

Her Fırsatı Değerlendirin

Ailecek vakit geçirdiğinizde çocuklarınızı severken eşinize de sımsıkı sarılın. Evlatlarınızın yanında onların annesine veya babasına olan sevginizi dile getirmeniz çocuklarınızı da en az eşiniz kadar mutlu edecektir. Eşinize söyleyeceğiniz samimi ve sıcacık sevgi sözcükleri konusunda cimri olmayın. O size olan sevgisini dile getirmese bile siz ısrarla hep onu sevdiğinizi söyleyin. Onun da aynı şeyi yapması için ısrar etmeyin, siz samimi bir şekilde davrandığınızda eşiniz de daha sevgi dolu davranacaktır.

Yıllara Meydan Okuyun

İster 1 yıllık, ister 10 yıllık evli olun fakat geçen yılların evliliğinizi eskitmesine izin vermeyin. Artık bizden geçti diye düşünmeyin. Unutmayın ki evlilik bir bitiş değil iki kişinin ortak bir hayata attığı adımdır. Bu yolda her zaman eşinize olan saygınızı koruyun. Ona gösterdiğiniz ilgi ve özende cimrilik yapmayın. O sizin en kıymetliniz onu şımartın. Onunla geçirdiğiniz her anın tadını çıkarmaya bakın. Onunla her şeyi konuşun, aranızda sır bulunmasın. Eş olduğunuz kadar iki romantik sevgili ve birbirini anlamaya çalışan iki dost olun. Birbirinizin elini ilk gün nasıl tuttuysanız yıllar sonra da aynı sahiplenme duygusu ile tutun.

Bu yazımızda sizlerle evlilik konusunda bazı öneriler paylaştık. Evliliğinizin monotonluğunu gidermek için hiçbir zaman geç kalmış sayılmazsınız. Siz yeter ki ilk adımı atmaya niyet edin ve bu konuda kararlı olun. Sabırlı davranırsanız zamanla eşiniz de sizin bu çabanıza ortak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir