Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook hesabı nasıl açılır? sorusunun cevabını merak edenler için bu yazımızda konu hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Facebook günümüzde dünya genelinde yaygın olarak kullanılan bir sosyal paylaşım sitesidir. Hemen hemen herkesin bir facebook hesabı bulunmaktadır.

Facebook Hesabı Nasıl Açılır

Aşağıdaki aşamaları yerine getirerek dakikalar içerisinde siz de bir facebook kullanıcısı olabilirsiniz.

Mail Hesabı

Facebook hesabı açmak için öncelikle bir mail hesabınızın olması gerekiyor. Bu mail hesabı daha önce facebook hesabı açmak için kullanılmamış olmalı. Mail hesabı açmak sadece birkaç dakikanızı alır. Mail hesabının olmadığı durumlarda telefon numarası ile de giriş yapılabilmektedir.

Facebook Sitesine Giriş

Mail hesabı açtıktan sonra www.facebook.com sitesine giriş yapmanız gerekiyor.

Facebook Hesabı Oluşturma

Facebook sitesine girdiğinizde açılan sayfada sizden; ad, soyad, mail adresi, şifre ve tarih bilgileri istenecektir. Bunları eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra hesap aç butonuna basmalısınız.

Doğrulama Kodu

Son aşamada mail hesabı ya da telefon numaranıza bir doğrulama kodu gelecektir. Bunu onayladıktan sonra facebook hesabı açma işlemini başarı ile tamamlamış olacaksınız.

Facebook hesabı açmak kısa sürede tamamlanacak oldukça basit bir işlemdir. Bu aşamayı geçtikten sonra siz de dünyanın en popüler sosyal medya paylaşım sitesindeki yerinizi alabilirsiniz.

Facebook hesabınızı güvenli bir şekilde kullanabilmek için gerçek adınızı ve soyadınızı girmeniz gerektiğini unutmayın. Yanıltıcı bilgilerle açılan hesapların tespit edilmesi halinde bunlar hakkında doğrulama istenmekte ve bu doğrulamayı yapamayanların facebook hesapları kapatılmaktadır. Böyle bir sorun yaşamamak için bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeye dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir