File Çorap Nasıl Giyilir

File Çorap Nasıl Giyilir

Sosyal Medyada Paylaşın

File çorap nasıl giyilir, hangi kıyafetlerle şık kombinler oluşturulabilir? sorularının cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Önceden sadece cesur bayanların giymeye cesaret ettiği file çoraplar son yıllarda kış modasında zirvede bulunan parçalar arasında. Kışın giyilen elbise ve eteklerin şıklığını tamamlayan file çorapların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Şık ve çekici bir bayan olmak için file çorap seçiminde dikkatli olmanız gerekiyor.

File Çorap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

File çorap seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta bacak boyunuzdur. Bacaklarınız kısa ya da biraz kalın ise çorabın delikleri daha küçük olmalıdır. Zayıf bacakları biraz daha dolgun göstermek için file çorabın deliklerinin daha geniş olmasına dikkat edilmelidir. Bundan sonrasında giyeceğiniz kıyafete uygun bir renk seçmek ve doğru ayakkabı tercihi yapmak gerekir. Aksi halde file çorap şıklık yerine rüküşlüğün bir göstergesi olarak rahatsızlık verecektir

File Çorap Nasıl Giyilir

File çorap kullanarak günlük yaşantınızda ve özel günlerde giyebileceğiniz birçok şık kombin oluşturabilirsiniz. İş yerinde şık olmak isteyen bayanlar da file çorap giyerek arzu ettikleri şıklığı yakalayabilirler. Özel günlerde giydiğiniz şık elbise ve eteklerin altına ince ten rengi çorap yerine file çorap giyerek daha çekici ve şık olabilirsiniz.

File Çorap ve Pantolon

Pantolon altına giyilen, bileklerde file çoraplar ile daha modern ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstü ya da burnu açık, topuklu ayakkabılar bu tarz çoraplar ile bir araya geldiğinde modern ve şık kadın imajı daha rahat ortaya çıkar. Bu konudaki en önemli detay çorabın renginin pantolon ve ayakkabı ile uyumlu olmasıdır.

 

File Çorap ve Etek

Kış mevsiminde etek giymeyi seven bayanlar için file çorap en yerinde tercih olacaktır. Bayanların çoğunun tercihi olan kalem etek bu çoraplarla kombin edildiğinde sonuç harika olmaktadır. Mini etek, file çorap ve uzun çizme ya da botlar bayanların girdiği her ortamda dikkat çekmesini sağlar. Özellikle deri eteklerle bir arada kullanılan file çoraplar bu kışın favorileri arasında. Mini etek, file çorap ve bileklerde ince topuklu botlarla da çok şık kombinler oluşturmak mümkün. Böyle iddialı parçalar kullandığınız zaman üzerinize dar beyaz bir gömlek ya da pencereli kazak modellerinden giyerek şıklıkta zirve yapabilirsiniz.

 

File Çorap ve Elbise

Kışın katılacağınız davetler için abiye elbiselerle file çorapları kombin edebilirsiniz. Dar ve kısa elbiselerle yapılan bu tarz kombinler bayanların özel günlerde şıklığı kısa yoldan yakalamasında oldukça etkilidir. Ten rengi ince çoraplar ya da desenli tasarımlar yerine uygun bir file çorap ile daha rahat ve şık olabilirsiniz.

 

Yırtık Kot ve File Çorap

Son yılların gözdesi yırtık kotların altına giyilen file çoraplar, 2017 sokak modasında da sıkça gözümüze çarpıyor. Rahatlığı ve şıklığı bir arada isteyen bayanlar günlük yaşamlarında bu tarz kombinler yaparak, kışın da şıklıkları ile göz doldurabilirler. Siz de yırtık kottan vazgeçemeyenlerdenseniz altına giyeceğiniz file çorap ve topuklu ayakkabılarla kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz.

 

File Çorabın Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir

Doğru tercih yapıldığında file çorap bayanları her zaman şık ve çekici gösterir. Bu tarz çorapların altına giyilen ayakkabılar son derece önemlidir. İnce topuklu ayakkabılar, diz üstü çizmeler ve ayak bileğinde klasik botlar file çorapla en uyumlu ayakkabı çeşitleri arasındadır. Ayakkabı seçiminde giyeceğiniz kıyafet ve çorabınızı dikkate alırsanız sonuç sizi memnun edecektir.

Kışın rahat ve şık olmak isteyen bayanlar için file çorap nasıl kombin edilir sorusunun cevabını bu yazımızda paylaştık. Kendi tarzınıza uygun bir renk ve tasarım seçimi ile file çorabın tüm avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir