Fimo Hamurundan Takı Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Fimo hamurundan takı yapımı son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan bir konu olduğu için bizde işlemeye karar verdik. Kırtasiyelerde hazır olarak satılan bu özel hamuru, isteyenler evde de kendileri yapabiliyor. Hazır olarak satın alınanlarından daha iyi sonuç elde edildiği için biz hazır fimo hamurlarını tavsiye ediyoruz.

Fimo hamuru, bir çeşit seramik malzemesi olup kalıplar ya da el ile şekil verilerek pişirilir. Kullanım alanı olarak geniş bir alana sahip olan bu özel hamur, biblo, dekoratif ev eşyası, takı yapımı gibi alanlarda kullanılır. İstenilen şekil verildikten sonra normal ev fırınında sertleşene kadar düşük ısıda pişirilen fimo hamuru, evde yapıldığında mutlaka mikrodalga fırında pişirilmesi gerekir. İster hazır olarak satın alınsın, ister evde yapılsın fimo hamurunu saklamak için kapaklı saklama kaplarından yararlanılabilir. Streç filme benzer naylonlar ile sarılıp hava almayacak şekilde saklanan farklı renklerdeki fimo hamurlarını, uzun süre bu şekilde saklayabilir, istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Fimo hamuru ile takı yaparken küçük ince kalıplardan yararlanılır. Bu kalıplar ile elde edilen çiçek, kelebek ya da daha özel şekiller kolye, küpe, bileklik olarak hazırlanabilir. Geniş renk seçeneğine sahip olan bu hamurlar ile tek olarak takı hazırlanabileceği gibi aynı renkte ve aynı desende parçalardan oluşan takı takımları da yapılabilir. Birbirinden özel ve farklı fimo hamurundan yapılan takı takımlarının resimlerini şimdi sizlerle paylaşıyoruz.

Fimo Hamurundan Küpe Yapımı

Fimo hamuru ile sallanan ya da kulağa ta monte şeklinde küpeler hazırlanabilir. Bu küpelerin hazırlanmasında tek renk kullanılabileceği gibi birden fazla renk de kullanılabilir. Fimo hamuru ile küpeleri hazırladıktan sonra takma yerlerine küpe kopçalarını yerleştirip sabitlemek yeterli olacaktır.

Fimo Hamurundan Çiçek Küpe
Fimo Hamurundan Çiçek Küpe
Fimo Hamurundan Lolipop Küpe
Fimo Hamurundan Lolipop Küpe

Fimo Hamurundan Kolye Yapımı

Fimo hamuru ile en sık yapılan takılar kolyelerdir. Tek kolye şeklinde hazırlanabilen bu tasarımlar, küpe ve bileklikler ile birlikte set şeklinde de hazırlanabilir. Fimo hamurundan kolay kolye hazırlamak için hamura boncuk şekli vermeniz yeterli. Bunun dışında daha detaylı şekilde çalışıp daha özel tasarımlar da hazırlanabilir.

Fimo Hamurundan Kolye Yapımı
Fimo Hamurundan Kolye Yapımı
Fimo Hamurundan Kolye
Fimo Hamurundan Kolye

Fimo Hamurundan Bileklik Yapımı

Fimo hamurundan bileklik yapmak için de farklı yöntemler kullanılabilir. Örnek olarak aşağıdaki iki örneği sizlerle paylaşmak istiyoruz. Siz de elinizdeki malzemeler ve istediğiniz bileklik tasarımına göre bu iki yöntemden birini kullanarak harika bileklikler hazırlayabilirsiniz.

Fimo Hamurundan Bileklik Yapımı
Fimo Hamurundan Bileklik Yapımı
Fimo Hamurundan Bileklik
Fimo Hamurundan Bileklik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir