Fönden Yıpranan Saçlar

Fönden Yıpranan Saçlar

Sosyal Medyada Paylaşın

Saçlarımızı yıpratan etkenlerin başında fön çekmek gelir. Saçlarımıza daha güzel görünmeleri için uyguladığımız bu işlem çok sık tekrarlamamız halinde onlara zarar verir. Fön çekerken oluşan yüksek ısı nedeniyle saçlar kurur, güçsüzleşir ve kırılmaya başlarlar. Saçlarınıza çok sık fön çektiriyorsanız onları korumak için bazı tedbirler alabilirsiniz. Fönden yıpranan saçlar için bakım kürleri sayesinde saçlarınızı onarmaya yardımcı olabilir, onlara koruyucu ve besleyici bakım uygulayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere fönden yıpranan saçlara uygulanabilecek iki tane bakım kürü tarifi veriyoruz. Siz de saçlarınızda fönden kaynaklanan yıpranmalar varsa bunlardan birisini deneyip, daha sağlıklı ve güzel saçlara kavuşabilirsiniz…

Fönden Yıpranan Saçlar İçin Havuç Kürü

Malzemeler

  • 2 tane orta boy havuç
  • 500 gram zeytinyağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Havuçları rendeleyin ve cam bir kaseye zeytinyağıyla beraber alın. Hazırladığınız bu karışımı yarım saat kadar benmari usulü kaynattıktan sonra havuç kürü kullanıma hazırdır. Saklama kabına koyup, buzdolabında muhafaza edeceğiniz bu karışımı haftada bir kere saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Havuç kürünü nasıl uygulayacağınıza gelecek olursak, saçınızda uzun süre kalması daha iyi bir etki sağlayacağı için gece yatmadan önce uygulamayı tercih edin. Yatmadan önce 1 avuç havuç kürünü alıp bununla saç köklerinize güzelce yedirerek masaj yapın. Saçlarınıza bir streç film sarın ve bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda saçlarınızdan streç filmi çıkarın ve tekrar 1 avuç havuç kürüyle saç diplerinize masaj yapın ve ardından saçlarınızı güzelce yıkayarak temizleyin.

Fönden Yıpranan Saçlar İçin Lavanta Kürü

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı lavanta yağı
  • 1 yemek kaşığı defne yağı
  • 1 yemek kaşığı menekşe yağı
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı kekik yağı
  • 1 çay kaşığı çam terebentin
  • 1 çay kaşığı çörekotu yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Derince bir cam kasede malzemelerin hepsini bir kaşık yardımı ile güzelce karıştırın. Hazırladığınız lavanta kürünü saç diplerinize masaj yaparak güzelce yedirin. Saçınıza streç film sarın ve etki etmesi için 2 saat bekletin ve saçlarınızı şampuanla yıkayarak durulayın.

Fönden yıpranan saçlar için hazırlayıp uygulayabileceğiniz bu kürler sayesinde, fön uygulamasının saçlarınızda meydana getirdiği olumsuz etkileri en aza indirebilir ve sağlıkla parlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir