Gazete Kağıdından Kolay Pano Yapımı

Gazete Kağıdından Kolay Pano Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Gazete kağıdından kolay pano yapımı sayesinde isteyen herkes evinin mutfak, oturma odası ya da salonunda kullanabileceği çok güzel panolar yapabilir. Dekorasyonda pano kullanımı oldukça yaygındır. Farklı renk ve desenlerdeki bu panolar sayesinde evin dekorunda güzel değişiklikler yapılabilir. Dışarıdan pano almak yerine isterseniz bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz. Evde pano yapımı deyince genelde akla işleme ya da boyama teknikleri kullanılarak yapılan panolar gelse de bu konuda uygulayabileceğiniz çok pratik bir yöntem bulunmaktadır. İşleme yapmadan, resim çizmeden ve boyamakla uğraşmadan evde kolay bir şekilde pano yapmak isterseniz konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gazete Kağıdı ile Nasıl Pano Yapılır?

Çoğumuzun evinde bir kenarda birikmiş eski gazeteler bulunmaktadır. Bu kağıt parçaları dağınık bir görünüme neden olduğu için canınız sıkılabilir. Eğer böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız bu gazete kağıtlarını pano yaparak değerlendirebilirsiniz. Uygulamanın sonunda eski gazete kağıtlarını güzel bir panoya dönüştürmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Gazete kağıdı ile pano yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; gazete kağıdı, beyaz bir kağıt, kurşun kalem, makas ve yapıştırıcıdır. Bu malzemeleri temin ettikten sonra gazete kağıdı ile pano yapımına geçebilirsiniz.

Gazete Kağıdından Kolay Pano Yapımı

İlk olarak gazete kağıdının üzerine istediğiniz bir figürü çizmekle işe başlayın. İsterseniz aşağıdaki gibi gazete kağıdına kuş çizebilirsiniz. Daha sonra çizdiğiniz bu figürü makas yardımı ile güzelce kesin. Bu şekilde yeterli sayıda figür yaptıktan sonra bunları yapışkan ile beyaz bir kağıdın üzerine yapıştırın. Yaptığınız panoyu bir kartona yapıştırarak ya da çerçeveleyerek istediğiniz yere asabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Kolay Pano
Gazete Kağıdından Kolay Pano

Gazete kağıdından pano yapmak için birçok farklı seçenek mevcuttur.Çay içmeyi seviyorsanız aşağıdaki gibi bir pano yapabilirsiniz. Gazete kağıdına kurşun kalem ile bir demlik ve bir de fincan çizin. Daha sonra bunları beyaz kağıda yapıştırarak pano yapımını tamamlayın. Böyle bir pano mutfağınıza çok yakışacaktır. Hayal gücünüzü kullandığınızda aklınıza bunun gibi birçok farklı tasarım gelebilir. Gazete kağıdından çiçek, kalp ya da başka figürler yaparak bunlarla da çok güzel panolar tasarlayabilirsiniz. Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız yapacağınız figürleri çizmek için şablon da kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda gazete kağıdından nasıl pano yapılır? sorusunun cevabı olabilecek örnek çalışmaları sizlerle paylaştık. Görselleri eglenbizle.com‘dan aldık. Bu ilham verici örnek çalışmaları için teşekkür ederiz. İsterseniz aynı uygulamayı gazete kağıdı yerine el işi kağıdı ile de yapmanız mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir