Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü Yapımı

Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Gazete kağıdından üçgen duvar süsü yapımı çok kolay ve yapması keyifli bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Günümüzde kağıttan yapılan ve bir ipe asılan duvar süsleri oldukça popüler. Bu tarz süslemeler özellikle çocuk odasında sıkça kullanılmaktadır. Evde yapılacak özel kutlamalarda da ortamı güzelleştirmek için kağıt süslerden faydalanılır. Bu tür süsleri dışarıdan almak yerine isterseniz evde kendinizde çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bugün sizlere kolay duvar süsü yapabileceğiniz çok pratik bir uygulamadan bahsetmek istiyoruz. Evde biriken gazete kağıtlarını ne yapacağımızı düşünürken aklımıza gelen çözümü sizlerle paylaşmak istiyoruz. Gazete kağıdından üçgen duvar süsü yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Gazete Kağıdı
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Kağıttan duvar süsü yapmak için gazete kağıdının yanı sıra her türlü kağıdı da kullanmanız mümkün. Evde kıyıda köşede yayıntı yapan kağıtlar varsa bunları da üçgen duvar süsü yaparak değerlendirebilirsiniz. Kağıttan üçgen duvar süsü yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Üçgen süs yapmak için kare şeklinde kağıtlara ihtiyaç vardır. İlk olarak kağıttan kare şeklinde parçalar kesmeniz gerekiyor. Bu karelerin hepsi aynı boyutta olmalı.
  • Duvar süsünü ne kadar uzunlukta istiyorsanız o kadar ip kesin.
  • Bunun üzerini kaplamaya yetecek kadar kare kağıt hazırlayın.
  • Sonraki aşamada bu kağıtların uçlarını çapraz olarak katlayarak üçgen haline getirin.
  • Yaptığınız bu üçgen parçaları birbirinin içine geçirin. İğne ve iplik ile dikerek süsü istediğiniz boyuta getirebilirsiniz. Dikiş dikemiyorsanız bunun yerine yapışkan da kullanabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan üçgen süs yapımı tamamdır. Bunu ucundaki ipler yardımı ile istediğiniz yere asarak kullanabilirsiniz.
Kağıttan Üçgen Duvar Süsü
Kağıttan Üçgen Duvar Süsü

Bu pratik yöntem sayesinde kısa sürede harika bir süsleme yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım oluşturmak için uygulamanın yapımında el işi kağıdı kullanabilirsiniz. Farklı renkteki el işi kağıtlarını kullanarak rengarenk bir süsleme yapabilirsiniz. Kullanacağınız malzeme ve renk konusundaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay duvar süsü yapımı ilginizi çektiyse aşağıdaki görselden ilham alabilirsiniz.

Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü
Gazete Kağıdından Üçgen Duvar Süsü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir