Gelin Topuzu Modelleri

Gelin Topuzu Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Gelin topuzu modelleri bayanların hayatının en önemli gününde güzel görünümlerini tamamlayan en önemli ayrıntıdır. Farklı şekillerde yapılan birçok gelin topuzu bulunmaktadır. Gelin adaylarının tek yapması gereken bu modeller arasından kendilerine en çok yakışacak olanı seçmeleridir. Bu seçimi yaparken saçların uzunluğu, gelinlik modeli, kullanılacak olan duvağın şekli ve sezonun trendleri göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüzde her uzunlukta saça gelin topuzu uygulanabilmektedir. Gelin başının diğer topuz modellerinden farkı kullanılan çeşitli saç aksesuarlarıdır. Parlak taç, toka ya da taraklar kullanılarak yapılan saçlar gelinlere bir prenses görünümü vermektedir.

Gelin Topuzu Modelleri

Gelin topuzu modelleri saçın uzunluğuna ve saçların yapısına göre değişebilir. Çok uzun saçlarda yukarıdan yapılan dağınık topuz modellerinin yanı sıra yukarıdan at kuyruğu şeklindeki gelin başları sıkça kullanılmaktadır. İri dalgalı ve yandan toplanan at kuyruğu topuz modelleri her türlü gelinliğe uyumlu bir saç tasarımı olması bakımından son derece avantajlıdır. Bu tarz gelin topuzları havalı görünümleri ile dikkat çekmektedir. Orta boy saçlara uygulanan örgülü topuzlar da çok güzel görünmektedir. Yine orta uzunlukta saçlara uygulanan ense topuzu modelleri de oldukça dikkat çekicidir. Günümüzde kısa saçlara da çok güzel topuz modelleri uygulanmaktadır. Saçlar toplanmayacak kadar kısa olsa bile parlak taç ya da tokalarla kısa saçlar için harika gelin başları yapılmaktadır. Duvak ve yapılacak topuz modeli birbiri ile uyumlu olursa gelinler en özel günlerinde hayal ettikleri gibi görünebilirler.

Her gelin adayının beğenisine hitap edebilecek saç modelleri bulunmaktadır. Her sezon değişen saç modasına bağlı olarak gelin topuzu modelleri de farklılık göstermektedir. Son dönemlerde çoğu gelin adayının tercihi düğünde rahat edebilecekleri sade topuz modelleri olmaktadır. Bu tarz saçlara takılan parlak aksesuarlar ya da küçük yapay çiçekler sayesinde en sade saç tasarımı bile düğün gününe uygun hale gelmektedir. Son dönemlerde gelin topuzu modellerinde yaprak şeklinde taşlı aksesuarlar ve büyük çiçekler sıkça kullanılmaktadır. İncilerle süslü topuz modellerinin de klasiklerden hoşlanan bayanlar arasında hala popülerliğini koruduğunu söyleyebiliriz. Gösterişili bir gelin başı isteyen gelin adayları için de çiçek görünümünde ya da farklı şekillerde örülerek toplanmış dikkat çekici tasarımlar mevcut.

Yakın bir tarihte evlenecek olan gelin adayları popüler gelin başı modelleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Onlara fikir vermesi için en güzel gelin topuzu modellerinden bazılarını aşağıda paylaşıyoruz. Topuz modeli seçerken yüzünüzün şeklini de dikkate almanız gerektiğini unutmayın. Seçeceğiniz saç modeline uygun küpeler kullanmanız da şık görünümünüze önemli bir katkı sağlayacaktır. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz gelin başı tasarımlarını paylaşmaya başlayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir