Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Genç Gösteren Makyaj Hileleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Genç ve güzel görünmek her bayanın arzusudur. Yaş ilerledikçe bayanlar da daha genç görünmek için çeşitli çözümler aramaya başlarlar. Genç gösteren makyaj hileleri bayanların bu isteklerini kolay yoldan gerçekleştirmelerine yardımcı olur. 30’lu yaşlardan sonra cildin rengi ve elastikiyeti eski canlılığını yitirir. Yüzün çeşitli bölgelerinde kırışıklıklar belirmeye başlar, işte bu noktada bayanların güzel görünmelerine katkıda bulunan makyaj devreye girer. Doğru malzemeleri kullanıp, doğru taktikleri uygularsanız olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere genç gösteren makyaj nasıl yapılır sorusu hakkında bilgiler vereceğiz. Siz de bu bilgilerden yararlanıp yaşlanmaya meydan okuyun.

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

  • Genç gösteren makyaj hileleri içinde ilk aşama makyaj öncesidir. Makyaj öncesi cildinizi temizleyin ve nemlendirin, bu sayede cildiniz makyaja hazır hale gelir. Cildi temizlemeden ve nemlendirmeden yapılan makyaj, yüzün lekeli ve pürüzlü görünmesine neden olabilir. Bu nedenle makyajın ilk basamağı olarak cildinizi hazırlayın.
  • Fondöten seçerken daha sarımsı tonları tercih edin, özellikle soluk bir ten rengine sahip olanlar bu kurala mutlaka uymalıdır. Cildinize uygulayacağınız sarımsı renk tonundaki fondötenler, cildinizi soğuk görüntüsünden kurtarmanıza dolayısıyla da daha genç görünmenize yardımcı olacaktır.
  • Toz ürünler yerine likit ürünler kullanın.Fırça ile cilde uygulanan toz ürünler cildi daha kalın bir tabaka olarak gösterir ve yaşlı bir görüntü meydana gelmesine neden olurlar. Bunu önlemek için fırça ile uygulanmayan krem, jel ve likit ürünleri tercih edin.
  • Uygun allık rengi seçimi ve doğru uygulama makyajla genç görünmenin kilit noktasıdır. Yüzünüz ne kadar doğal görünürse o kadar da gençlik yansıtır. Bunu için allığı elmacık kemiklerinizin tam ortasına sürün, elmacık kemiklerinin alt kısmına sürülen allıklar yaşlı görünmenize neden olabilir. Kayısı ya da pembe tonlarında bir allık yüzünüze doğal bir görünüm, parlaklık ve canlılık getirecektir. Bu renklerden herhangi birini aşırıya kaçmadan uygulamanız yüzünüzde doğal bir pembelik oluşmasını sağlayacaktır.
  • Kaşlarınızı yeniden şekillendirin, bunu yaparken kaşlarınızın renginden bir ton koyu kaş kalemi kullanın. Kalın kaşlar bakışların etkisini artırıp daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlar. Kaşlarınızı biraz kalınlaştırabilirsiniz, yalnız bunu yaparken çok keskin ve belirgin çizgiler kullanmamalı, kaşlarınıza mümkün olduğunca doğal bir hava vermeye dikkat etmelisiniz.
  • Kahverengi göz kalemi kullanın, çünkü kahverengi göz kalemi siyah göz kalemiyle aynı etkiyi oluşturur ve buna ilaveten bakışlarınıza daha sıcak ve yumuşak bir hava katar. Bu da sizin daha genç görünmenize katkıda bulunur.
  • Cildinize uygun kapatıcı kullanın, bunun için de aldığınız yerde mutlaka deneyerek alın çünkü kapatıcıdan istediğiniz etkiyi almanız, kapatıcının cildinize uygun olmasıyla mümkündür. Ayrıca kapatıcıyı gereğinden fazla kullanmamaya da dikkat edin.
  • Cildinize parlatıcı uygulayın, kremsi parlatıcılarla cildinize kaybettiği ışıltılı görünümü geri kazandırabilir ve olduğunuzdan daha genç görünebilirsiniz. Özellikle 30’lu yaşlardan sonra makyaj yaparken bu ayrıntıyı aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu yaşlarda cilt eski parlak görünümünü yitirmeye başladığı için bu makyaj hilesi çok işinize yarayacaktır.
  • Dudak makyajınızda şeffaf parlatıcı kullanmayın, bunun yerine dudaklarınızın rengine uygun ruj ve parlatıcıları kullanmaya dikkat edin. Dudak makyajınızda uygulayacağınız bu değişiklik sayesinde, dudaklarınızda da canlı ve parlak bir etki oluşturabilirsiniz.
  • Maskarayı doğru kullanın, çoğu bayan kirpiklerini kalınlaştırmaya yönelik maskara uygulamayı tercih eder. Eğer canlı bir bakışla genç görünmek istiyorsanız kirpiklerinizi kalınlaştıran değil, onları uzun gösteren maskaralardan kullanmaya yönelin. Kirpikleri dolgunlaştırmak için kullanılan maskaralar onları ağırlaştırarak düzleşmelerine neden olur. Kıvrık kirpiklerin bakışlarınızı daha parlak ve genç gösterebilecek önemli bir ayrıntı olduğunu unutmayın.

Genç gösteren makyaj hileleri sayesinde siz de yaşınızdan daha genç görünebilirsiniz. Bunu yapmaya çalışırken ilk kuralın doğallığı korumak ve abartıya kaçmamak olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir