Giysi Dolabı Düzenlemek için Öneriler

Giysi Dolabı Düzenlemek için Öneriler

Sosyal Medyada Paylaşın

Giysi dolabı düzenlemek için öneriler kıyafetlerini yerleştirirken zorluk yaşayanların çok işine yarayacak pratik bilgilerdir. Küçük ve dar giysi dolabında üst üste sıralanan kıyafetler hem kötü bir görünüme hem de dolabın daha sıkışık görünmesine yol açar. Üst üste yığılan kıyafetler normalden daha fazla kırışacağı için ütülerken de zorluk yaşamaya neden olur. Sıkışık bir giysi dolabı iyi hava almayacağı için istenmeyen kokular oluşması da cabası. Bugün sizlere sunacağımız öneriler sayesinde giysilerinizi dolaba güzel bir şekilde yerleştirebilir ve bu sayede onları aradığınızda hemen elinizin altında olurlar. Düzenli bir giysi dolabınız olmasını istiyorsanız aşağıdaki önerileri uygulayabilirsiniz.

Giysi Dolabı Düzenlemek için Öneriler

Bluz Askısı

Bluzlar giysi dolabında en fazla yer kaplayan kıyafetlerden birisidir. Yaz aylarında sık sık kıyafet değiştirmek durumunda olduğumuz için birçok bluzumuz vardır. Bunları giysi dolabına tek tek assak başka kıyafetlere yer kalmayacağı için genelde bluzları katlayarak dolaba üst üste yerleştiririz. Böyle bir durumda hem bluzlar kırış kırış olur hem de aradığımız zaman o dağınıklıkla bulmamız zorlaşır. Böyle bir sıkıntı yaşamamak için aşağıdaki karede görmüş olduğunuz gibi bir düzenleme yapabilirsiniz. 1 tane askıya çok sayıda bluz asmak için plastik halka temin etmeniz yeterli. Bu halkaları giysi askısına taktıktan sonra bunlara bluzları asarak giysi dolabında epey yer açabilirsiniz.

Çocuk Kıyafetleri için Askı

Çocukların yetişkinlerden daha fazla kıyafeti olduğu için bunları giysi dolabına yerleştirmek oldukça zordur. Hele birkaç tane çocuk varsa bu iş daha da zor hale gelecektir. Çocuklarınızın kıyafetlerini düzenli ve emniyetli bir şekilde dolaba yerleştirmek için size çok pratik bir önerimiz var. Plastik halkaları iç içe geçirerek zincir oluşturun. Daha sonra kıyafetleri askıya takın ve askıları da bu halkalara asın. İşte tüm yapmanız bu kadar.

Saç Bandı ve Fular Askısı

Giysi dolabı yerleştirmek aslında düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Saç bandı ve fular gibi aksesuarlarınızın açıkta kalıp, odada dağınıklık yapması sizi rahatsız ediyorsa aşağıdaki gibi bir düzenleme yapmayı düşünebilirsiniz. Elbise askılarına takacağınız plastik halkalar sayesinde saç bandı, fular ve hatta kravatları dolaba düzenli bir şekilde yerleştirmeniz mümkün.

İç Çamaşırı Askısı

Diğer kıyafetlerden yer kalmadığı için iç çamaşırlarınızı çekmecede muhafaza ediyor olabilirsiniz. Kapalı bir çekmecede sıkışık bir şekilde duran çamaşırların zamanla yapısı bozulabilir. Ayrıca ne kadar havalandırsanız da dar ve sıkışık bir yerde duran çamaşırlarda istenmeyen kokular meydana gelebilir. Böyle bir risk almak yerine çamaşırlarınızı metal kancalara geçirin ve sonrasında bunları aşağıda gördüğünüz gibi bir elbise askısına takın. Böylece hem iç çamaşırları dolapta fazla yer kaplamaz, hem de onları yapıları bozulmadan hijyenik bir şekilde muhafaza edebilirsiniz.

Yukarıda sizlerle paylaştığımız öneriler aynı zamanda, giysi dolabı nasıl düzenlenir sorusunun da cevabı olabilecek tüyolar olarak aklınızda bulunsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir