Göbek Çatlakları Nasıl Geçer

Göbek Çatlakları Nasıl Geçer

Sosyal Medyada Paylaşın

Göbek çatlakları nasıl geçer sorusunun cevabı bu sorunu yaşayan bayanlar için oldukça önemlidir. Vücudun göbek, göğüs, kalça ve baldır bölümlerinde zaman zaman beyaz, kırmızı ya da morumsu çizgiler meydana gelir. Çatlak adı verilen bu cilt problemi can yakmasa bile cildin pürüzsüz yapısını bozduğu için rahatsızlık verebilir. Göbek çatlakları da bu problemlerden birisi olup, ergenlik döneminden itibaren bayanlar için sorun oluşturabilir.

Göbek Çatlakları Neden Olur

Bir sorunu çözebilmek için öncelikle onun nedenlerini bilmemizde fayda var. Göbek çatlakları çoğunlukla hamilelik döneminde meydana gelen bir sorun gibi görülse de aslında genetik faktörlere ve ani kilo artışına bağlı olarak da gelişebilir. Kuru bir cilt yapısı olan kişilerde göbek çatlağı riski daha fazladır. Düzenli beslenmemek, yeteri kadar su içmemek ve cildi nemlendirmeye özen göstermemek de çatlaklara neden olabilmektedir. Çatlak oluştuktan sonra bunlardan kurtulmak zor ve zahmetli olacağı için tedbirli davranarak bu sorunun oluşmasını önlemeye çalışmamız gerekir. Sağlıklı ve düzenli beslenerek, yeteri adar su tüketerek, ideal kiloda kalmaya özen göstererek ve cildimizin nem dengesini sağlayacak doğal içerikli ürünler kullanarak çatlak oluşumunu önleyebiliriz.

Göbek Çatlakları Nasıl Geçer

Göbek çatlaklarından kurtulmanın en etkili yolu estetik operasyon olsa da herkesin bütçesi buna elverişli olmayabilir. Bu konudaki bir başka seçenek de kozmetik ürünlerdir. Eğer göbek çatlakları için krem kullanmayı düşünüyorsanız bu konuda bir uzmana danışacak hareket etmeniz daha iyi olacaktır. Bu iki şık dışında diğer bir çözüm de evde doğal bakım uygulamak olabilir. Karındaki çatlaklara doğal bakım uygulamak her ne kadar daha az masraflı ve daha pratik olsa da sorunu kökten çözemeyebilir. Fakat en azından göbek çatlakları için doğal formüller kullanılarak bunların belirginliğini azaltmak mümkün olabilir.

Göbek Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Göbek çatlaklarının belirginliğini azaltmak için cilde herhangi bir zararı olmayan ve nem dengesini sağlamaya yardımcı olabilecek bitkisel yağlar iyi gelebilir. Bu yağlar cildi nemlendirirken daha çabuk toparlanarak, eskisine yakın bir görünüm almasını sağlayabilir. Çatlakları onarmaya yardımcı olacak bitkisel yağlar bir arada kullanılarak formülün etkisi arttırılabilir. Göbek çatlaklarına ne iyi gelir sorusuna cevap arayanlar için aşağıda bu konuda etkili olan bazı bir formülleri paylaşıyoruz.

Göbek Çatlakları için Maske Tarifi

Gerekli Malzemeler

  • Badem yağı
  • Ceviz yağı
  • Menekşe yağı
  • Susam yağı

Yukarıdaki malzemelerden badem yağı, ceviz yağı ve susam yağı 1 yemek kaşığı ölçüsünde kullanılmalıdır. Menekşe yağını ise 1 tatlı kaşığı kullanmak yeterli olacaktır.

Yapılışı ve Uygulanışı

Cam bir kasenin içine belirtilen miktarda badem yağı, ceviz yağı, susam yağı ve menekşe yağını alın. Bunların hepsini güzelce karıştırdıktan sonra göbeğinizdeki çatlakların olduğu yerlere masaj yaparak uygulayın. Uygulamanın etkisini arttırmak için uygulama öncesinde bölgeye kese ile peeling yapmanızda fayda var.

E Vitamini Kapsülü ile Göbek Çatlaklarından Kurtulma

E vitamini kullanarak da karın çatlaklarının belirginliğini azaltmanız mümkün. Eczaneden temin edeceğiniz E vitamini kapsülünün içini çıkarın ve bunu karın çatlaklarına sürün. 15 dakika etki etmesi için beklettikten sonra uygulama bölgesini nemli bir bez ile silerek temizleyebilirsiniz. E vitamini kapsülü yerine aynı etkiyi sağlayan badem yağı veya zeytinyağı da kullanılabilir.

Karın Çatlakları için Maske Tarifi

1 çay bardağı kekik yağı, 1 çay bardağı portakal yağı, yarım çay bardağı badem yağı, 1 tatlı kaşığı yasemin yağı ve yarım yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu cam bir kasenin içinde güzelce karıştırın. Bunu karın çatlaklarının olduğu bölgelere masaj yaparak yedirin. Günde 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda hem var olan çatlakların belirginliğini azaltabilir hem de yenilerinin oluşumunu önleyebilirsiniz.

Göbekteki çatlakları gidermek için düzenli olarak cilt bakımı uygulamanız gerekmektedir. Sizlerle paylaştığımız doğal bakım formüllerinin içindeki malzemelerden herhangi birisine karşı alerjiniz varsa uygulamayı yapmamanız gerektiğini unutmayın.

Basen Nasıl Eritilir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir