Goji Berry Çayı Tarifi

Goji Berry Çayı Tarifi

Sosyal Medyada Paylaşın

Goji berry çayı tarifi sağlıklı beslenmek ve zayıflamak isteyenlerin en sık denediği içecek tariflerinden birisidir. Bu meyve sağlığa faydalı olmasının yanı sıra zayıflamak isteyenlerin de beslenme programına dahil ettiği bir meyvedir. Çin’de yetişen goji berry meyvesi tatlı ve sulu olması nedeni ile çay olarak da tüketilmektedir. Goji berry çayı yapmak için poşet şeklinde hazır çayını alabilir ya da aktarlardan aldığınız kurutulmuş meyvesini kaynar suda demleyerek tüketebilirsiniz. Tarife geçmeden önce bu çayın kilo vermeye etkisinden biraz bahsetmemizde fayda var. Goji berry çayı antioksidan özelliği nedeni ile detoks etkisi yapar ve toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Yağ yakıcı özelliğinin yanında enerji vererek gün boyu zinde kalmaya yardımcı olur. Bu özelliklerinden dolayı diyet yapanların en çok tükettiği çaylar arasında bulunur. Diyet içecek tarifleri arasında en çok tüketilenlerden birisi olan goji berry çayı için gerekli malzemeleri ve yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Goji Berry Çayı Nasıl Yapılır?

Goji Berry Çayı Malzemeleri

  • 1 su bardağı kaynar su
  • 1 tatlı kaşığı goji berry

Goji berry çayını poşet çay olarak tüketecekseniz 1 su bardağı sıcak su ve 1 tane poşet goji berry çayına ihtiyacınız var. Bu meyve zaten yeterince tatlı olduğu için çaya ekstra şeker atmaya gerek yoktur.

Goji Berry Çayı Yapılışı

Çayı demlemek için kaynar suya ihtiyaç vardır. Bunun için 1 su bardağı kaynar su hazırlayın. Sonrasında kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı goji berry ilave edin. 5 dakika meyvelerin şişmesi için bekledikten sonra çayı tüketebilirsiniz. Goji berry çayını içtikten sonra meyvelerini de yiyebilirsiniz. Poşet çay olarak aldıysanız 1 bardak sıcak suya poşet çayı koyun ve demlendikten sora için. Afiyet olsun. Goji berry meyvesini ve poşet çayını aktarlardan ve büyük marketlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Goji berry çayı yapımı bu şekilde olup sabahları aç karnına içilmesi tavsiye edilir. Kilo vermek için bu çayı tüketecek olanlar her öğün aç karnına tüketebilirler. Goji berry çayı tarifi ilk kez denenecekse kalp rahatsızlığı olanlar, kan seyreltici ilaç kullananlar, hamileler, şeker ve tansiyon hastaları goji berry çayı kullanmadan önce doktora danışmalı, doktor onay verirse ona göre kullanmalılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir