Göz Altı Torbalarını Kapatıcı Makyaj

Göz Altı Torbalarını Kapatıcı Makyaj

Sosyal Medyada Paylaşın

Göz altı torbalarını kapatıcı makyaj, göz altı torbalarından şikayetçi olan bayanların bu sorunu geçici olarak çözmelerine yardımcı olacaktır. Düzensiz uyku, stres, beslenme bozukluğu ve bazı rahatsızlıklar göz altlarında torba oluşmasına neden olur. Böyle bir durumda ortaya yaşlı, yorgun hatta hasta gibi bir görünüm çıkar. Eğer siz de böyle bir sorun yaşıyorsanız biraz makyaj hilesi ile göz altı torbalarının görünümünü azaltabilirsiniz.

Göz Altı Torbalarını Kapatıcı Makyaj Nasıl Yapılır

Göz altı torbalarını makyaj ile kapatmak için tek ihtiyacınız olan şey, göz altı kapatıcısı ve pudra. Göz altı kapatıcısı kullanarak şişkin görünümü ve koyu halkaların belirginliğini oldukça azaltabilirsiniz. Bunu yaparken doğallıktan da çıkmamak gerekiyor. Uygun bir göz altı kapatıcısı kullanılmadığı taktirde ortaya yapay ve çirkin bir görünüm çıkabilir. Bu nedenle kullanacağınız göz altı kapatıcısı ten renginizle uyumlu olmalı. Koyu halkalar varsa bunların görünümünü azaltmak için açık tonlarda kapatıcı uygulamayın. Ten renginizden bir ya da iki ton koyu göz altı kapatıcısı bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır. Uygulama sonrasında daha genç bir görünüm, canlı ve enerjik bakışlarınızla yorgunluğun izlerini gidermenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Göz altı kapatıcısı uygulayarak ulaştığınız bu etkinin gün boyu devam etmesi için kapatıcıdan sonra pudra uygulamayı ihmal etmemelisiniz. Aksi halde birkaç saat içinde kapatıcının oluşturduğu aydınlık etki yerini tekrar eski yorgun ve yaşlı görünüme bırakacaktır. Göz altı torbalarını gidermek için uyguladığınız bu makyaj hilesini tamamlamak için mutlaka pudra da sürün.

Göz altı torbalarını kapatan makyaj oldukça kolaydır. İşin püf noktası her makyaj uygulamasında olduğu gibi burada da uygun ürünleri kullanmaya özen göstermektir. Göz altı morlukları için de bu makyaj tüyosu uygulanabilir. Sizlerle paylaştığımız bu makyaj hilesi geçici bir çözümdür. Bu sorundan tamamen kurtulmak için düzenli uyku, stresten uzak bir yaşam ve sağlıklı beslenmek gereklidir. Sabah aynaya baktığınızda belirginleşen göz altı torbaları nedeni ile yorgun bir görünümle karşılaşırsanız hemen göz altı kapatıcısı ve pudra ile bu sorunu giderebilir, bu sayede gün boyu canlı ve etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir