Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Sosyal Medyada Paylaşın

Göz altındaki yağ bezeleri nasıl geçer başlığı altında göz çevresi ve vücudun diğer bölgelerinde de görülebilen bu sorun hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz. Genelde göz altında fark edilen ve küçük boyutta olan bu yağ bezeleri iyi huylu bir tümördür. Uzmanlardan edinilen bilgilere göre bu tümörlerin kanser oluşturma gibi bir riski bulunmamaktadır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığı zaman bir uzmana görünmek gerekir çünkü bu yağ bezesinin iyi huylu bir tümör olduğuna biz kendimiz karar veremeyiz. Yağ bezelerinin ağrı yapmadığını ancak bunların oluştukları yerlerde sinirlere baskı yapmaları halinde ağrı oluşabileceği de uzmanların verdiği bilgiler arasında. Göz altındaki yağ bezeleri herhangi bir ağrı yapmasa da görünümleri nedeni ile rahatsızlık verebilirler. Bu yazımızda vücutta meydana gelen yağ bezelerini geçirmek için evde uygulayabileceğiniz bazı doğal bakım kürlerini bulabilirsiniz.

Göz Altında Neden Yağ Bezeleri Oluşur

Yağ bezelerinin başlıca nedenleri arasında yüksek kolesterol ve kıl kökü iltihabı gelmektedir. Bazı metabolik hastalıklar ve sağlıklı beslenmemek de yağ bezesi oluşumuna zemin hazırlayan etkenler arasındadır. Çoğu hastalıkta olduğu gibi yağ bezesi oluşumunda da genetik faktörler önemli bir rol oynamaktadır. Ailedeki bireylerde bu yağ bezelerinden varsa diğer kişilerde de görülme ihtimali yüksektir. Et yemekleri, aşırı yağlı ve tatlı gıdalar tüketilmesi de yağ bezesi oluşumu nedenleri arasında bulunmaktadır. Yağ bezesi oluşumu nedenleri bu şekilde olup, bu tür bir sorunlara karşılaşanların cildiye uzmanına görünmeleri gerekmektedir. Uzmanın yapacağı kontroller sonucunda bu yağ bezelerinin neden olduğu ve tedavi şekline karar verilebilir. Göz altındaki yağ bezeleri ciddi bir sağlık probleminden kaynaklanmıyorsa aşağıdaki doğal yöntemler işinize yarayabilir.

Göz Altındaki Yağ Bezeleri Nasıl Geçer

Göz Altındaki Yağ Bezeler için Bitkisel Çözümler

Göz altı ve göz kapağında meydana gelen yağ bezelerini küçültmek ve bunların oluşumunu önlemek için bitkisel yağlar kullanılabilir. Aloe vera, jojoba yağı, limon kabuğu yağı ve lavanta yağı gibi bitkisel ürünlerle bölgeye masaj yapılabilir. Bu şekilde cildin yağ dengesi sağlanabilir.

Ahmet Maranki’den Göz Altındaki Bezelere Bitkisel Çözüm

İki dilim elmanın kabuklarını soyduktan sonra bunları kekik suyu ile kaynatarak yumuşamalarını sağlayın. Daha sonra bunları bir kasenin içine alarak ezip lapa haline getirin. Sonrasında lapanın içine 1 fincan karpuz suyu, 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 yemek kaşığı yoğurtla kaymak ekleyin. Bu malzemelerin üzerine yulaf  unu ilave ederek krem kıvamına getirin. Son olarak karışımı ısıtarak yağ bezelerinin olduğu bölgelere uygulayın.

Göz Altındaki Bezeler için Soğan Kürü

İbrahim Saraçoğlu tarafından yağ bezesinden şikayetçi olanlara önerilen soğan kürü için 1 tane kuru soğan ve marketten alınmış, klorsuz su gerekiyor. 1,5 su bardağı suyu kaynatın. Kuru soğanın kabuğunu soyun ve bunu bıçak ile dört parçaya böldükten sonra kaynar suyun içine alın. Soğanları ilave ettikten sonra 5 dakika daha kaynatın ve ocağın altını kapatarak karışımın ılımasını bekleyin. Sonrasında bunu süzün ve 15 gün boyunca aç karna günde 2 defa tüketin. Bunu şeker ya da bal katmadan olduğu gibi tüketmeniz gerekiyor.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Göz Altındaki Bezelere Lavanta Kürü

Bu kürü yapmak için marketten alacağınız klorsuz su ve lavanta gerekli. 1,5 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı lavanta koyun. Bunları 10 dakika kadar kaynatın ve süzün. Hazırladığınız bu kürden 15 gün boyunca her akşam yemeğinden 2 saat önce 1 çay bardağı için. Lavanta kürü toplam 3 defa uygulandıktan sonra tekrarlanmamalıdır. Bu kürün etkisini görmek için bal ya da şeker gibi tatlandırıcılar kullanmadan tüketmeniz gerekiyor.

Göz altındaki yağ bezeleri için bitkisel çözümler arasından bazı doğal formülleri de sizlerle paylaştık. Göz altı ya da vücudunuzun başka bir yerinde yağ bezesi varsa ilk önce bir cildiye uzmanına görünüp, sorunun kaynağını bulmalı ve uzmanın vereceği talimatlara uymalısınız. Bu konuda etkisinden emin olmadığınız hiçbir ürünü kullanarak risk almamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir