Göz Çevresi Kırışıkları için Maske

Göz Çevresi Kırışıklıkları için Maske

Sosyal Medyada Paylaşın

İlerleyen yaş, uzun süre güneşe maruz kalma, içki ve sigara gibi kötü alışkanlıklar nedeniyle göz çevresi kırışıklıkları meydana gelir. Bu kırışıklıklar insanı sadece olduğundan daha yaşlı göstermekle kalmaz, daima yorgun ve mutsuz bir görünüm de verir. İnsana rahatsızlık veren ve yaşlılık  belirtisi olarak kabul edilen kırışıklıkların oluşumunu geciktirmek ya da var olan göz çevresi kırışıklıklarının görünümünü azaltmak için evde uygulayabileceğiniz basit ve etkili doğal bakım formülleri bulunmaktadır. Denemek isteyenler için göz çevresi kırışıklıkları için maske tariflerini veriyoruz.

Göz Çevresi Kırışıkları için Maske

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Yumurta Akı Maskesi

Yüz germe özelliğinden dolayı cildimize uyguladığımız yumurta akını göz çevresindeki kırışıklıkların görünümünü hafifletmek için de kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 1 düzenli olarak kullanırsanız göz çevresi kırışıklıklarınızın azalmasını sağladığınız gibi yeni kırışıklıkların da oluşmasını engelleyebilirsiniz. Yumurta akı maskesi özellikle kaz ayağı dediğimiz göz kenarlarındaki kırışıklıklar için ideal bir maskedir.

Malzemeler

  • 1 tane yumurta akı
  • 1 kase su
  • Bir parça pamuk

Yapılışı ve Uygulanışı

Yumurta akını küçük bir kaba alın ve parmak uçlarınızın küçük dokunuşlarıyla göz kenarlarına güzelce yedirerek sürün. Maskenin kuruması için bir süre bekleyin ve sonrasında pamuğu suya batırarak göz kenarlarına sürdüğünüz maskeyi silerek temizleyin. Yumurta akı kuruduktan sonra fazla bekletmeden hemen temizlemeniz gerekmektedir. Eğer çok bekletirseniz çıkarmanız zorlaşabilir.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Havuç Maskesi

Havucun içerdiği karoten, göz çevresindeki kırışıklıkların azaltılmasında fayda sağlamaktadır. Cilt tarafından emilerek A vitaminine dönüştürülen karoten sayesinde yeni hücre oluşumu hızlanır ve cilt kendini daha kolay yenileyerek gençleşir.

Malzemeler

  • 1 havuç suyu
  • 1 çay kaşığı badem yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir kasede havuç suyu ve badem yağını karıştırın ve soğuyup kıvam alması için buzdolabında 2 saat kadar bekletin. Dolaptan aldığınız havuç maskesini göz çevresine sürün, 30 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi

Cildi beslemeye ve kırışıklardan korumaya yardımcı olan muz maskesi göz çevresi kırışıklıkları için de uygulanabilecek bir maskedir.

Malzemeler

  • 1 tane muz
  • 2 çay kaşığı gül suyu

Yapılışı ve Uygulanışı

Küçük bir cam kasenin içine aldığınız muzu çatalla güzelce ezin. Üzerine gül suyunu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve göz çevrenize yumuşak hareketlerle, çok fazla bastırmadan sürün. Muz maskesi 25 dakika kadar o bölgede kaldıktan sonra ılık suyla iyice yıkayarak arındırın.

Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Lahana Maskesi

Etkili bir antioksidan özelliğine sahip olan lahana göz çevresi kırışıklıklarını azaltmaya yardımcı olup, daha genç görünmenizi sağlayabilir.

Malzemeler

  • 4 tane lahana yaprağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Lahana yapraklarını kaşık yardımıyla ezerek suyunu çıkarın. Elde ettiğiniz bu lahana suyuna parmaklarınızı batırın ve göz çevrenize hafifçe masaj yaparak yedirin. Maskeyi uyguladıktan sonra 15 dakika bekleyin ve yüzünüzü soğuk suyla yıkayarak uygulamayı sonlandırın.

Göz çevresindeki deri daha ince ve hassas bir yapıya sahip olduğu için göz çevresi için uygulanacak maskelerin malzemesi de o bölgenin hassasiyetine uygun özellikte olmalıdır. Bu maskeleri uygularken çok hafif dokunuşlarla uygulamayı yapmanız gerektiğini unutmayın. Bu tariflerde yer alan malzemeler göz çevresinin yapısına uygun niteliktedir. Sizde verdiğimiz bu göz çevresi kırışıklıkları için maske tarifleri arasından istediğinizi uygulayıp, daha genç bir görünüme ve canlı bakışlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir