Güneş Yanıkları için Maskeler

Güneş Yanıkları için Maskeler

Sosyal Medyada Paylaşın

Yoğun bir çalışma döneminden sonra çıkılan yaz tatillerinde güneş ve denizin tadını doyasıya çıkarmak lazım. Ancak bunu yaparken güneş ışınlarını ve güneş yanıklarını göz ardı etmemek gerekir. Güneş yanıkları için dışarıya çıkmadan önce koruyucu kremler ya da maskeler kullanılabilir. Ancak bazen ne kadar önlem alınırsa alınsın güneşten dolayı istenmeyen lekeler ortaya çıkabilir. Bu güneş yanıkları için maskeler ve kremlerin kullanımı kalıcı iz oluşmasını engeller. Hazır olarak satılan güneş yanığı kremlerinin yanında doğal malzemeler ile hazırlanan cilt maskeleri de kullanılabilir. Bu maskelerden en fazla tercih edilenlerini yazımızda sizler için ele aldık. Siz de güneş yanıkları ve lekeleri için bu maskelerden her hangi birini deneyebilir, uygulayabilirsiniz.

Güneş Yanıkları için Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır

Güneş Yanıkları için Salatalık Maskesi Malzemeleri

 • 1 kaşık yoğurt
 • 1 kaşık yulaf unu
 • 1 adet salatalık
 • Yarım tatlı kaşığı bal

Güneş Yanıkları için Salatalık Maskesi Yapılışı

Maske için ilk olarak salatalığı rendeleyin. Ardından diğer malzemeler ile birlikte bir kase içinde karıştırın. Karışım homojen kıvam alınca yüzünüze sürün. Yaklaşık yarım saat bu şekilde bekletin. Ardından ılık su ile maskeyi ciltten durulayabilirsiniz.

Güneş Yanıkları için Yulaf Unu Maskesi Nasıl Yapılır

Güneş Yanıkları için Yulaf Unu Maskesi Malzemeleri

 • 2 kaşık yulaf unu
 • Yarım tatlı kaşığı soda
 • Yeterli miktarda su

Güneş Yanıkları için Yulaf Unu Maskesi Yapılışı

Temiz ve uygun büyüklükte bir kase içine un ile sodayı alıp karıştırın. Karışım homojen ve yüze sürülecek kıvam alana kadar su ekleyin. Maske karışımı hazır olunca temiz cildin tamamına uygulayın. Masaj yaparak cildinize uyguladığınız maskeyi 10 dakika kadar bekletin. Süre sonunda su ile durulayıp temizleyebilirsiniz.

Güneş Yanıkları için Limon Suyu Maskesi Nasıl Yapılır

Güneş Yanıkları için Limon Suyu Maskesi Malzemeleri

 • Yarım limon
 • 1 adet yumurta

Güneş Yanıkları için Limon Suyu Maskesi Yapılışı

Maske için ilk olarak yumurtanın akı ile sarısını ayırın. Maske içine yumurtanın akını koyun. Üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Homojen kıvam alana kadar karıştırın. Daha sonra yüzünüzün her yerine karışımı güzelce sürün. Kuruyup sertleşene kadar bekletin ve sonra ılık su ile maskeyi cilt üzerinden çıkarın. Bu şekilde hazırladığınız cilt maskesi aynı zamanda siyah noktalar için de etkili bir maske olacaktır.

Güneş Yanıkları için Maydanoz Maskesi Nasıl Yapılır

Güneş Yanıkları için Maydanoz Maskesi Malzemeleri

 • Yarım demet maydanoz
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • Biraz limon

Güneş Yanıkları için Maydanoz Maskesi Yapılışı

İlk olarak maydanozları rondodan geçirin. İyice kıyılan maydanozların üzerine yoğurt ve limon suyunu ekleyip karıştırın. Homojen kıvam alan maske karışımını cildinize uygulayın. Yaklaşık 40 dakika beklettikten sonra cildinizden maskeyi çıkarabilirsiniz.

Güneş yanıkları için doğal çözümler olarak yukarıdaki maskeleri uygulayabileceğiniz gibi sadece tek malzeme ile de bu lekeleri yok edebilirsiniz. Güneş lekelerini azaltmak için sadece yoğurt, bal ya da elma kullanabilir, bu malzemeleri yüzünüze sürüp biraz beklettikten sonra soğuk su ile çıkarabilirsiniz. Özellikle güneş lekelerinin üzerine bu malzemeleri sürdüğünüzde kısa sürede renkleri açılıp zamanla yok olacaktır.

Güneş lekeleri için doğal çözüm yollarını uygularken sadece tek bir maske ya da malzemeyi kullanmanızı öneririz. Diğer türlü, birden fazla maske ya da malzeme aynı anda uygulandığında birbirlerinin etkilerini yok edip yarar yerine zarara neden olabilir. Bunu önlemek için doğal uygulamaları tek tek yapmak gerekir.

Güneş Yanığına Ne İyi Gelir * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir