Günlük Makyaj

Günlük Makyaj

Sosyal Medyada Paylaşın

Bayanların okula veya işe giderken uyguladıkları günlük makyaj yüze hafif bir renk vermek amacıyla yapılır. Bu makyajın özelliği doğal görünmesidir bu nedenle de çok aşırıya kaçılmadan hafif tonlarda yapılması gerekir. Her gün ağır makyaj yapmak cildi yıpratır, sivilce ve siyah nokta gibi problemlerin oluşmasına neden olur. Günlük makyajın özelliği cilde çok fazla makyaj malzemesi uygulanmamasıdır. Amaç doğal ve duru bir güzellik elde etmek olmalıdır.

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır

Günlük makyaj yaparken yüzünüze fondöten veya kapatıcı uygulamayın. Bu tür ürünler cildin hava almasını engeller ve uzun süre havasız kalan cildin gözeneklerinin tıkanmasına neden olur. Bu nedenle özel anlarınızın dışında yüzünüze yoğun uygulamalar yapmaktan kaçının.

Yüzünüz çok solgun görünüyorsa biraz renk vermek için hafif bir allık uygulayabilirsiniz. Pembe veya şeftali tonlarında bir allık yüzünüzün daha canlı ve parlak görünmesi için yeterlidir. Yanaklardaki hafif pembe görüntü masum bir güzellik meydana getirir.

Günlük makyaj yaparken göz makyajında da aşırıya kaçılmamalıdır. Gündüz koyu bir göz makyajı çok abartılı görünür. Makyajın doğal görünmesi için hafif bir far ve rimel kullanmanız yeterlidir. Şeftali, açık pembe ya da açık kahve tonlarında far uygulayarak sade ve güzel bir göz makyajı yapabilirsiniz. Yüzünüz çok solgun görünmüyorsa far uygulamak yerine sadece rimel sürmeniz yeterli.

Günlük makyaj için ruj uygularken koyu renk rujlardan uzak durmalısınız. Hafif bir parlatıcı ya da pembe tonlarında mat bir ruj dudaklarınızı renklendirmek için yeterli olacaktır. Eğer uzun süre rujun dudağınızda silinmeden kalmasını istiyorsanız, rujdan önce uygun renkte bir dudak kalemi uygulayın. Böylece rujunuz daha uzun süre dudağınızda kalır, siz de gün içinde rujunuzu tazelemek derdinden kurtulursunuz.

Günlük makyaj bu şekilde sade ve abartısız bir şekilde yapıldığında daha doğal bir güzellik elde edebilirsiniz. Böylece günlük giyiminizle de uyumlu bir makyaj yapmış olduğunuz için, tam bir bütünlük içinde daha rahat bir gün geçirebilirsiniz. Günlük makyajı abartısız bir şekilde yapmak ve gereksiz uygulamalardan kaçınmak, sabahları makyajınızı daha kısa sürede yapmanıza olanak sağlar ve size vakitten kazandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir