Halat İp ile Neler Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Günümüzde hobi ve kendin yap çalışmalarında çok farklı malzemeler kullanılarak harika tasarımlar oluşturuluyor. Bu tasarımlar hem günlük hayatta çok işe yarıyor hem de görüntü olarak dekorasyona hoşluk katıyor. Son dönemlerde hobi ve el işleri ile uğraşanların özellikle ilgisini çeken halat ipleri bugün inceledik ve çok hoş çalışmalar gördük. Halat ip ile neler yapılır sorusundan yola çıkarak sizlerle de bu hoş çalışmaları paylaşmak istedik. Evde kendinize yeni bir hobi edinmek istiyorsanız, halat ipler sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Halat İp ile Neler Yapılır?

Halat ip ile birbirinden farklı çalışmalar yapılabilir. Bu çalışmaların temeli genel olarak aynıdır. İlk olarak hazırlanmak istenen eşya ya da objeye uygun kalıp çıkarılır. Ardından halat ip en uç kısmından kendi etrafında dolanmaya başlanır. Dolama sırasında her bir kata silikon tabancası ile silikon sıkılıp bir sonraki halat ip katının diğer kata sabitlenmesi sağlanır. Şeklin sağlam olması için silikon yaptıktan ve halat ip üzerine getirildikten sonra bastırılması gerekir. Son aşama olarak halat ipteki silikonların kuruması ve iyice yapışması beklenir. İşte, halat ip ile dekoratif eşyalar hazırlamak bu kadar kolay…

Halat İp ile Dekoratif Kase

Halat İp ile Dekoratif Kase
Halat İp ile Dekoratif Kase

Mutfağınız için dekoratif bir kase hazırlamaya ne dersiniz… Yapma meyveler, sebzeleri koyabileceğiniz bu halattan kaselere isterseniz çok ağır olmayan küçük gerçek meyveleri de yerleştirebilirsiniz. Yapımı sadece dakikalar süren halat ip ile dekoratif kaseyi bu hali ile kullanabilir ya da istediğiniz renkler ile hoş bir tasarım yapıp kullanabilirsiniz.

Halat İp ile Dekoratif Vazo

Halat İp ile Dekoratif Vazo
Halat İp ile Dekoratif Vazo

Yapım aşamalarını paylaştığımız bu çalışma ile birbirinden özel ve hoş tasarımlar çıkarabilirsiniz. Her hangi bir kalıp kullanmadan sadece silikon yapıştırıcı ile halat ipi yapıştırarak istediğiniz boyutta silindir şeklinde halat vazolar hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu vazoların içine çiçek yerleştirebilir, evinizin en güzel köşesine koyabilirsiniz.

Halat İp ile Supla

Halat İp ile Supla
Halat İp ile Supla

yine halat ipi dolayıp silikonlayarak çok hoş bir çalışma yapabilirsiniz. Bu şekilde elde ettiğiniz suplaların üzerini istediğiniz renkte akrilik boya ile boyayabilir, desen verebilirsiniz. Bu şekilde hazırladığınız halat ip ile supla modellerini misafirlerinize masa hazırlarken kullanabilir, onların da bu şık zevke ortak olmalarını sağlayabilirsiniz.

Halat İp ile Paspas

Halat İp ile Paspas
Halat İp ile Paspas

Halat ip ile yapılan en kolay uygulamalardan bir tanesi… Bu çalışma için kullanılacak halat ipin diğerlerine göre kalın olması gerekir. Paspası istediğiniz ölçülerde hazırladıktan sonra arka yüzüne yine silikon yapıştırıcı ile kaymaz taban kumaşı yapıştırmanız gerekir. Bu şekilde daha rahat ve güvenilir kullanılacaktır.

Halat İp ile Kapı Süsü

Halat ile Kapı Süsü
Halat İp ile Kapı Süsü

Halat ip ile kapı süsü yapımı da son zamanlarda en fazla dikkat çeken çalışmalardan birisi… Ana malzemesi halat ip olan bu dekoratif kapı süslerine eklemeler keçe, eva kağıdı, tül ya da yapma çiçek gibi farklı malzemeler ile yapılabiliyor.

Araba Lastiğinden Puf Yapımı * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir