Hamam Otu Tozu ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulma

Hamam Otu Tozu ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Sosyal Medyada Paylaşın

Hamam otu, asıl ismi zırnık olan sarı renkli, arsenik sülfür minerali içeren bitki tozudur. Vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için hala kullanılmakta olan bu bitkinin Osmanlı döneminde de kadınlar tarafından kullanıldığı bilinmektedir. Doğal tüy dökücü olarak kullanılan hamam otu tozunu piyasada hamam otu yağı olarak da bulabilirsiniz. Hamam otu, ucuz bir doğal ürün olduğu için, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hesaplı yolu olduğunu da söyleyebiliriz.

Hamam Otu Tozu ile İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Hamam Otu Tozu Nasıl Kullanılır

Aktarlardan temin edebileceğiniz hamam otu tozu, suyla karıştırılarak krem haline getirilir. Sonrasında istenmeyen tüylerin olduğu bölgelere uygulanır. 3 dakika kadar bekledikten sonra bölge banyo süngeri ile ovalanır ve suyla yıkanarak temizlenir. Uygulama sonrasında dökülen tüyler 1 ila 2 hafta arasında yeniden çıkmaya başlar. Düzenli kullanım sonucunda tüylerin azalıp, zamanla tanamen yok olduğu belirtilmektedir. Hamam otu tozu kullanmayı düşünenler bunu güvenilir yerlerden temin etmeli ve üzerinde yazan kullanma talimatına göre uygulamalı.

Hamam Otu Yağı Nasıl Kullanılır

Hamam otu yağı, hamam otu tozunun yağa dönüşmüş halidir. Kullanımı son derece kolay olan bu yağ, istenmeyen tüyleri ağda, epilasyon gibi yöntemlerle aldıktan sonra temizlenen bölgeye uygulanmak suretiyle kullanılır. Bölgeye masaj yaparak uygulan hamam otu yağı, tüy köklerini zayıflatarak yeniden çıkmalarını geciktirir. Düzenli kullanıldığı taktirde zayıflayan tüylerin zamanla yok olduğu söylenmektedir. Bu yöntem tüyleren tamamen kurtulana kadar, tüyler her alındıktan sonra yinelenmelidir. Hürrem Hamam Otu Yağı, piyasada en yaygın olarak bulunan hamam otu yağı markasıdır. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlayan bu yağın 6 seans sonunda istenmeyen tüyleri yok ettiği söylenmektedir.

Hamam otu tozuyla istenmeyen tüylerden kurtulmak konusunda en çok merak edilen soruların cevabını sizler için araştırarak bu yazımızda paylaştık. Hamam otu yağı ya da hamam otu tozu kullanacak olanlar bunların gözleriyle temas etmemesine dikkat etmelidir. Bu tür ürünleri kullanırken dikkatli olunmalı ve mutlaka kullanma talimatına uygun şekilde hareket edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir