Hamilelikte Çatlak Kremi Kullanımı

Hamilelikte Çatlak Kremi Kullanımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Hamilelikte çatlak kremi kullanımı günümüzde oldukça yaygınlaşmış durumdadır. Hamilelik döneminde bayanlarda kilo alımına bağlı olarak vücudun karın, göğüs, kalça ve basen gibi bölgelerinde çatlaklar oluşabilir. İlk başlarda ince bir çizgi şeklinde kendini belli etmeye başlayan bu çatlaklar ilerleyen dönemlerde daha fazla yayılıp derinleşerek, estetik açıdan kötü bir görünüm meydana gelmesine neden olabilir. Bu tür durumları önlemek amacı ile hamile bayanlar çatlakların oluşabileceği bölgelere tedbir amaçlı, çatlak önleyici krem uygulayabilirler. Çatlak kremleri kuruyan ve kilo artışı nedeni ile gerginleşen cildin nem dengesini sağlaması bakımından oldukça faydalıdır. Bu yazımızda anne adaylarının merak ettiği konulardan birisi olan hamilelikte çatlak kremi kullanımı hakkında merak edilen soruların cevaplarını sizlerle paylaşıyoruz.

Hamilelikte Çatlak Kremi Kullanımı

Çatlak Kremi Hamileliğin Kaçıncı Ayında Kullanılmaya Başlanır

Çatlak kremleri anne adaylarının da kullanabileceği bitkisel içerikli ürünler olduğu için hamileler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Yine de bu konuda aklınızda herhangi bir soru işareti varsa doktorunuza danışabilirsiniz. Doktor reçetesi ile kullanabileceğiniz çatlak kremlerini eczanelerden, kozmetik ürünler satan yerlerden, büyük marketlerden ve internet üzerinden satış yapan sitelerden de temin etmeniz mümkün. Bu tür kremleri kilo alımının başladığı 3 ya da 4. aydan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hamilelerin Kullanabileceği Çatlak Kremlerinin İsimleri

Anne adayları, hamilelerin kullanabileceği çatlak kremleri konusunu da merak ediyor olabilirler. Bu merağınızı gidermek için konuyu sizler için araştırdık. Hamile bayanların en çok tercih ettiği çatlak kremlerinin başında; Bio Oil, Mustela, Babe, Bepanthol, Sebamed çatlak kremi ve Contractubex jel gibi ürünler yer alıyor. Bu kremleri kullanan bayanların çoğu olumlu sonuç aldığını belirttiği için biz de bu isimleri sizlerle paylaşmak istedik. Çatlak kremleri hamile bayanlar tarafından özellikle çatlak oluşumunu önlemek amacı ile kullanılmaktadır.

Çatlak Kremi Nasıl Kullanılır

Çatlak kreminden istediğiniz etkiyi alabilmek için bunu düzenli olarak kullanmanız gerektiğini unutmayın. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa kullanmanız gerekmektedir. Vücudun karın, göğüs, kalça ve basen gibi bölümlerine kremi ince bir tabaka halinde sürdükten sonra cilt ürünü tamamen emene kadar hafifçe masaj yapmanız gerekiyor. Bu masaj aynı zamanda kan dolaşımı hızlandırmak bakımından da faydalı olacaktır. Hamileliğiniz boyunca düzenli olarak kullanacağınız çatlak kremi sayesinde vücudunuzda çatlak oluşumunu önleyebilirsiniz. Yalnız bu konuda küçük bir hatırlatma yapmak istiyoruz. Bildiğiniz gibi vücutta çatlak oluşumunun nedenleri arasında genetik özellikler ve kişinin kendi cilt yapısı da önemli bir rol oynar. Böyle bir risk olduğu taktirde çatlak kremi tam olarak etkisini gösteremese bile çatlak oluşumunu en aza indirmek mümkün olacaktır. Hamile bayanlar çatlak kremi kullanmanın yanı sıra sağlıklı beslenerek fazla kilo almamaya dikkat etmeli ve bolca da su içmeliler.

Hamilelikte kullanılan çatlak kremleri cildin nem ihtiyacını karşıladığı ve cildi yenilemeye yardımcı olduğu için ekstra cilt bakımı yapmaya da gerek kalmamaktadır. Çatlak kremleri sadece hamile bayanlar tarafından değil vücudunda çatlak oluşumunu önlemek isteyen tüm bayanlar tarafından kullanılabilir. Hamilelik sonrasında da vücut çatlaklarını gidermek için bu kremlerden kullanılabilir fakat çatlakların derinliğine ve çeşidine göre her zaman bunları gidermek mümkün olmayabilir. Çatlak tedavisi biraz zor olduğu için en güzeli bunları önlemek için gerekli tedbiri alarak henüz vücutta çatlak oluşmadan krem kullanmaya başlamaktır. Çatlak oluşumundan sonra kullanacağınız ürünler bunları tam olarak geçiremese bile belirginliklerinin azalmasına yardımcı olabilir. Bu ürünleri ilk kez kullanacak olanlar çatlak kremi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Bu konuda sizlere bir fiyat vermemiz yanlış olur çünkü ürünleri alacağınız yere ve uygulanan kampanyalara göre bu fiyatlar değişiklik gösterebilir.

Hamilelikte Doktor Kontrolü * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir