Kendin Yap, Kendin Yap Videoları

Harf ve Sayılar Şablonu

Harf ve sayılar şablonu etamin işlemelerinde ya da isimli bileklik hazırlanmasında kullanılır. Yapılacak olan işlemenin ilk adımlarında gerekli olan bu şablon, işlemenin büyüklüğüne göre değişik boyutlarda olabilir. Bu yazımızda sizlerle isimli bileklik hazırlamak için gerekli olan harflerin şablonlarını paylaşacağız. Sizler de bu şablonları kullanarak istediğiniz isimleri, kelimeleri ya da tarihleri bilekliklerinize yazabilirsiniz.

Harf ve Sayılar Şablonu

İsimli bileklik hazırlamak için kullanılan şablonlar, etamin işlemelerinde kullanılan şablonlardandır. Etamin işlemeleri büyük çaplı da olabildiği için bazı harfler daha fazla sayıda kutucuk ile hazırlanabilir. Ancak bileklik örmek için mümkün olduğunca küçük harfler hazırlanması gereklidir.

İsimli bileklik hazırlamak için kullanılacak harflerin boydan 7 kutucuk, enden 5 kutucuk olması yeterlidir. Türkçe karakterli bir isim ya da kelime hazırlamak isterseniz noktalama işaretleri de olacağı için harflerin boydan sayısı daha fazla olacaktır. Örneğin, E harfini hazırlamak için boydan sadece 7 kutucuk yeterlidir. Ç harfini hazırlamak içinse boydan 9 kutucuk işaretlenmesi ve kullanılması gerekir. Çünkü ç harfinde harfin dışında ayrıca aşağıda bir nokta oluşturulması gerekir. Bu da ayrıca 2 kutu eklemesi anlamına gelir. Sizler de isimli bilekliklerinizi hazırlamadan önce kelimeler ve isimler için bir şablon hazırlayın. Bu şablonun baş ve son kısmına bir adet nokta koyun. Ve bu noktaların kendilerini sayarak boydan kutucuk ölçüsünü alın. Bu kutucuk ölçüsü aynı zamanda sizin bilekliği örmek için kullanacağınız ip sayısını da verecektir.

Harflerin dışında özel günler ve tarihler için sayılara da ihtiyaç duyulabilir. Bu sayıları oluşturmak için de etamin şablonlarından yararlanmak gerekir. Sayıları hazırlamak için de yine enden 5 adet kutucuk, boydan 7 adet kutucuk yeterli olacaktır. Sayıların alt ya da üst kısımlarında her hangi bir noktalama işareti olmadığı için sadece sayılardan oluşan işlemelerde 7 boydan kutu kullanılması gerekir.

Yukarıda verdiğimiz bu şablonları kullanarak isimli bileklik hazırlamak için Youtube kanalımda yer alan videoma göz atabilirsiniz. Bu videomdaki detaylara dikkat ederek sizler de kendi isminizden bileklikler hazırlayabilir, sevdiklerinize kendilerine özel bileklikler hediye edebilirsiniz. Harf şablonu kullanmak için çıktısını alıp büyük olarak incelemesini yapabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir