Haşlanmış Yumurta Nasıl Soyulur

Haşlanmış Yumurta Nasıl Soyulur

Sosyal Medyada Paylaşın

Haşlanmış yumurta nasıl soyulur? sorusunun cevabı olabilecek bazı pratik bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Haşlanmış yumurta sabah kahvaltılarımızın en sevilen çeşitlerinden birisidir. Yumurta haşlamak çok kolay olmasına rağmen bunun kabuğunu soymak biraz zahmetlidir. Bir tane yumurta soymak insanı fazla zorlamaz fakat çok sayıda haşlanmış yumurta soyulması gerekiyorsa o zaman daha hızlı davranmak gerekebilir. Böyle durumlarda sizlerle paylaşacağımız pratik bilgiler çok işinize yarayabilir. Haşlanmış yumurtayı ağız tadı ile yemek isterseniz haşlanmış yumurta soyma yöntemlerine göz atabilirsiniz.

Haşlanmış Yumurta Nasıl Soyulur

Haşlanmış yumurtayı kısa sürede soymak için uygulayabileceğiniz en pratik ve etkili yöntemleri aşağıda bulabilirsiniz. Yumurta soymak size de zor geliyorsa alıştığınız yöntemden farklı bir uygulama yapabilirsiniz.

Bardak ve Su

Yumurtayı haşladıktan sonra bunu cam bir bardağın içine alın. Daha sonra bardağı yarısına kadar su ile doldurun ve elinizle bardağın üzerini kapatın. Bardağı yan tutarak hızlı bir şekilde çalkalayın. Uygulama sonrasında yumurta kabuğunun kendiliğinden tek parça halinde çıktığını göreceksiniz.

Karbonat

Yumurtayı haşladığınız suyun içine 1 çay kaşığı karbonat ilave edin. Bu pratik yöntem sayesinde yumurta haşlandıktan sonra çok kolay bir şekilde soyulacaktır.

Soğuk Su

Yumurtayı haşladıktan sonra sıcak suyun içinden alın ve bunu birkaç dakika çeşmenin altına tutun. Bu şekilde yumurta kabuğu şoklanmanın etkisi ile kendini salacağı için soymak kolaylaşacaktır.

Tuz ve Karbonat

Haşlanmış yumurta soyma yöntemlerinden birisi de tuz ve karbonat ikilisini kullanmaktır. Bunun için tek yapmanız gereken, yumurtayı haşlayacağınız suyun içine 1 çay kaşı tuz ve 1 çay kaşığı da karbonat ilave etmek.

Çatlatma Yöntemi

Haşlanmış yumurtayı sudan aldıktan sonra bunu mutfak tezgahına hafifçe vurarak çatlamasını sağlayın. Sonrasında avucunuzun içine alın ve elinizde yuvarlayın. Bu şekilde çatlayan kabukların yumurtadan ayrılması daha kolay hale gelecektir.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz haşlanmış yumurta soyma yöntemleri arasından hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir