Havludan Oyuncak Ayı Yapımı

Havludan Oyuncak Ayı Yapımı (Dikişsiz)

Sosyal Medyada Paylaşın

Havludan oyuncak ayı yapımı (dikişsiz) çalışması, hem annelerin, hem çocukların çok hoşuna gidecek bir çalışmadır. Temiz bir ince havlu ya da temizlik bezi ile sadece dakikalar içinde çocuğunuz için harika oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Farklı katlama teknikleri ile bu oyuncakları çeşitlendirip çocuğunuza yepyeni oyuncaklar hazırlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz çok küçük yaşta değilse, katlama tekniklerini öğretip kendi oyuncağını kendisinin yapmasını da sağlayabilirsiniz.

Havludan Oyuncak Ayı Yapımı (Dikişsiz)

Havlu ya da temizlik bezi ile oyuncak ayı yapımı için ilk olarak bez ya da havluyu açın. Düz bir zemine güzelce serin. Ardından bir kenarından ortasına kadar rulo şeklinde sarın. Sardığınız rulonun gevşememesi için üzerine ağır bir cisim koyun. Diğer parçayı da yine uçtan ortaya kadar sarın. Tam ortada oluşan iki ruloyu elinizle tutup sıkıştırın. Tek tarafından bir kere burkun. Burktuğunuz kısmı diğer düz olan kısmın üzerine katlayın. Bunu yaparken tam ortadan katlamayın. Altta kalan iki rulo, oyuncağın bacaklarını oluşturacak. Buna göre hesabınızı yapıp katlayın.

Sonrasında ayıcığın baş kısmı için kıvırdığınız bölgedeki ruloları hafifçe iki yana ayırın. Ortada yüz gibi düz bir alan çıkmasını sağlayın. Baş kısmının oluşması için bir lastik geçirip sabitleyin. Elinizle kollarına yüzüne şekil verin. En son kulaklarına şekil verip yine ince lastikler ile sabitleyin.

Havludan oyuncak ayıyı yaptıktan sonra isterseniz boyun kısmından bir kurdele geçirip fiyonk şeklinde bağlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu oyuncağa oynar göz, burun ve ağız da takarak tam bir oyuncak olmasını sağlayabilirsiniz.

Dikiş ve yapıştırma olmadan, sadece katlanarak hazırlanan bu oyuncakları, her hangi bir özel el becerisi olmadan da hazırlayabilirsiniz. Sadece dakikalar içinde çocuklarınıza harika oyuncaklar hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey, temiz bir havlu ya da bez… Gerisi hayal gücünüze kalmış….

Havludan oyuncak ayı özellikle alerjik yapısı olan, hassas cilde sahip çocuklar için çok hoş bir örnektir. Yumuşak, alerji yapmayan havlular ile bu şekilde oyuncak hazırlayıp gönül rahatlığı ile çocuğunuzun oynamasını izleyebilirsiniz. İsterseniz farklı boyutlarda oyuncak ayıcık hazırlayıp bir aile oluşturabilir, eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir