Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı

Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı Dikişsiz

Sosyal Medyada Paylaşın

Havludan oyuncak tavşan yapımı dikişsiz ve yapıştırıcı kullanmadan, pratik şekilde çocuklarına oyuncak hazırlamak isteyenler için harika bir çalışma… Sadece bir kaç katlama yöntemi ile bu harika tavşan oyuncağı herkes hazırlayabilir. El havlusu ya da temizlik bezi ile yapılabilen oyuncak tavşana oynar göz takıp çocuğunuzun daha çok seveceği bir oyuncak hazırlayabilirsiniz.

Havludan Oyuncak Tavşan Yapımı Dikişsiz

Havludan oyuncak tavşan yapımı için temiz bir temizlik bezi, havlu ya da kalın bir bez kullanabilirsiniz. Cildi hassas olan ve alerjik yapısı olan çocuklar için onlara dokunmayacak şekilde malzemeler ile farklı renklerde tavşan oyuncaklar hazırlayabilirsiniz.

Havludan oyuncak tavşan yapmak için düz bir zemin üzerine baklava şeklinde havluyu serin. Ardından üçgen şeklinde bir ucundan rulo olarak katlamaya başlayın. Havlunun orta kısmına kadar sararak gelin. Rulonun bozulmaması için üzerine bir ağırlık koyup diğer ucundan da aynı şekilde sarın. Sardığınız ruloları birlikte tutun. Üçgenler birbirinin üzerine gelecek şekilde katlayın. Katlanmış şekilde sıkıca tutup üçgenler yukarı gelecek şekilde yeniden katlayın. Bu şekilde tavşanın başı ve kulaklarını oluşturun. Başı sabitlemek için ince bir lastik ile bağlayın. Baş ve kulaklara eliniz ile şekil verin. Tavşanın boynuna bir kurdele bağlayıp göz yerlerine de oynar göz takarak tam bir oyuncak elde edebilirsiniz.

Hazırladığınız havludan tavşan oyuncak modellerini çocuklarınızın arkadaşlarına ya da sevdiğiniz miniklere de hediye edebilirsiniz. Çalışmanın detaylarını videolu anlatım ile Youtube kanalımızda bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir