Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Hindistan Cevizi Yağı ile Saç Bakımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yapmak sadece saçları değil saç derisini de daha sağlıklı bir hale getirir. Evde saç bakımı yapan birçok kişi hindistan cevizi yağı kullanmaktadır. Çoğu saç bakım ürününde bulunan hindistan cevizi yağını aktardan alarak siz de saçlarınıza bu doğal yağ ile bakım yapabilirsiniz. Bu yazımızda hindistan cevizi yağının saça faydaları ve saç bakımında nasıl kullanılması gerektiği konusunda bilgiler paylaşıyoruz.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

  • Hindistan cevizi yağı saç derisindeki kurumayı önler ve saçın nem dengesini korumaya yardımcı olur.
  • Saç derisindeki pullanma ve saç kuruluğunu gidermekte de oldukça etkilidir.
  • Hindistan cevizi yağı saçın ihtiyacı olan K ve E vitamini yönünden oldukça zengindir.
  • Saçlara nemlendirmekte oldukça etkilidir.
  • Kuru ve yıpranmış saçların onarılmasına yardımcı olur.
  • Saç kırıklarını ve saç dökülmesini önler.
  • Saç köklerini güçlendirir. Saç derisindeki problemlerin giderilmesine yardımcı olur.
  • Saçların daha parlak ve güzel görünmesini sağlar ve saçların hızlı uzamasında önemli bir rol oynar.
  • Hindistan cevizi yağı tüm bu faylarının yanı sıra kepek oluşumunu önlemesi yönünden de saç bakımı için en ideal doğal yağlardan birisidir.

Hindistan cevizi yağının saça faydaları hakkında gerekli bilgilendirmeyi yaptıktan sonra şimdi sıra geldi bu doğal yağ ile saç bakımını nasıl yapacağınıza.

Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı yaparken bu doğal yağı saç diplerine masaj yaparak iyice yedirmeniz gerekmekte. Bu şekilde saç derisi yumuşar ve yapılan masaj sayesinde kan dolaşımı artar. Hindistan cevizi yağı saç derisine doğrudan uygulandığı için saç derisi kaybettiği nemi geri kazanır. Bu sayede saç köküne oksijen daha rahat ulaşabilir, saçların tekrar sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşması kolaylaşır. Hindistan cevizi yağı ile saç köklerine masaj yaptıktan sonra etki etmesi için 25 dakika saçınızda bekletin ve sonrasında ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 kere yapabilirsiniz.

Bunun dışında hindistan cevizi yağını kullandığınız saç kreminin içine ilave ederek de kullanmanız mümkün. Saç kreminin içine ekleyeceğiniz birkaç damla hindistan cevizi yağı saçlarınızın nem dengesini korumanıza yardımcı olacaktır. Aynı şekilde şampuanınızın içine de bu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz.

Saçlarınızın uçlarına hindistan cevizi yağı sürerek onların yıpranmasına ve kırılmasına engel olabilirsiniz. Özellikle yazın denize gideceğiniz zaman saçlarınıza süreceğiniz hindistan cevizi yağı sayesinde saçlarınızı deniz suyunun tuzlu ve yıpratıcı etkisinden koruyabilirsiniz.

Bu yazımızda hindistan cevizi yağının saç bakımında kullanımı hakkındaki bilgileri sizlere aktardık. Siz de daha sağlıklı ve çabuk uzayan saçlara sahip olmak isterseniz bu doğal yağı saçlarınıza düzenli uygulayarak, hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Kuru Maya Saç Maskesi Çeşitleri * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir