Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Bayanlar süslenmeyi ve kendilerinde değişiklik yapmayı çok severler. Bu özelliklerinden dolayı da zaman zaman vücutlarının çeşitli yerlerine zarif ve güzel dövmelerden yaptırırlar. Özellikle yaz aylarında dövme yaptıranların sayısı bir hayli artar. Biz de henüz yaza aylar varken size Hint kınası ile geçici dövme yapımı hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Bayanlar doğal ve zararsız bir bitkisel boya olan kınayı bazen saçlarına ve ellerine yakarlar. Saçlara kızılın en güzel tonlarını veren kına, Hint kınası olarak da uzun yıllardır bayanların ellerini süslemek için kullanılmaktadır. Hint kınasıyla geçici dövme yapmak sağlıklı ve son derece pratik bir yöntemdir. Aktar, eczane ve kırtasiyeden alacağınız düşük maliyetli malzemelerle, kendi el emeğinizle çok güzel dövmeler yapabilirsiniz. Dövmenizi kendiniz yapmanız hijyen bakımından da son derece faydalıdır. Kalıcı dövmelerde belli bir süre sonra onlardan sıkılıp, sildirme isteği olabiliyor fakat Hint kınasıyla yaptığınız dövme zaten bir süre sonra kendiliğinden silinip gidiyor. Dilediğiniz zaman tekrar yapma imkanınız da her zaman var. Saydığımız tüm bu avantajları bayanlar için  Hint kınası ile dövme yapmayı cazip hale getirmektedir. Eğer siz de kendi geçici dövmenizi yapmak isterseniz gerekli olan malzemeleri ve Hint kınasıyla geçici dövmenin nasıl yapılacağının tarifini veriyoruz:

Hint Kınası İle Geçici Dövme Nasıl Yapılır

Hint kınası ile geçici dövme yapmak için ilk olarak bir aktardan Hint kınası alıyoruz. Daha sonra eczaneye uğrayıp oradan da oksijenli su temin ediyoruz. Kırtasiyeden de stabilo kalem, dövme deseni ve aydınger kağıdı alıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Hint kınası
  • Stabilo kalem
  • Aydınger kağıdı
  • Koltuk altı deodorantı (sürülenlerden)
  • Dövme deseni
  • Oksijenli su
  • Kola veya su şişesi kapağı
  • Kürdan

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

Dövme işleminin yapılması üç aşamadan oluşmaktadır. Sırasıyla bu aşamaları izleyerek başarılı bir şekilde işlemi tamamlayabilirsiniz.

1.aşama: Seçtiğiniz dövme deseninin üstüne aydınger kağıdını koyun ve stabilo kalemle desenin kenarlarından çizin. Bu şekilde yapacağınız dövmenin deseni aydınger kağıdına çıkacaktır. Bu işlemi mürekkep kurumadan hızlı bir şekilde yapmaya çalışın. Dövme yapacağınız bölgeye koltuk altı deodorantından sürün ve aydınger kağıdına çıkardığınız dövme desenini buraya güzelce bastırarak, şeklin o bölgeye çıkmasını sağlayın.

2. aşama: İşlemin 2. aşamasında kınayı karma faslı var. Temin ettiğiniz küçük kapağın içinde 2 çay kaşığı Hint kınası ve 10 damla oksijenli suyu rengi yeşilden koyu siyaha dönene kadar güzelce karıştırın. Kahve telvesi kıvamında bir karışım elde ettiğinizde 2. aşama bitti demektir. Sıra son aşamaya geldi.

3. aşama: Geldik işin en zevkli ve dikkat isteyen kısmına. Kürdanı Hint kınası karışımına batırın ve vücudunuza çıkardığınız desenin üzerinden dikkatlice çizerek uygulayın. Birkaç saat kurumasını bekledikten sonra geçici dövmeniz hazırdır.

Hint kınası ile geçici dövme yapımı anlatımından da fark edeceğiniz gibi son derece basittir. Yine de ilk kez uyguluyor ve tedbirli olmak istiyorsanız dövmeyi önce vücudunuzun görünmeyen bir bölgesinde deneyin. Sonuçtan memnun kalırsanız istediğiniz bölgeye uygularsınız.

Hint Kınası ile Saç Boyama * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir