Hint Kınası ile Saç Boyamak

Hint Kınası ile Saç Boyamak

Sosyal Medyada Paylaşın

Hint kınası ile saç boyamak, saçların rengini değiştirmenin en sağlıklı yollarından birisidir. Bayanların en sık yaptığı değişiklik saçlarında olmaktadır. Bu değişiklik saç modeli ve saç rengi ile yapılmaktadır. Yeni bir saç modeli ya da farklı bir saç rengi bayanlara çok değişik bir görünüm katabilir fakat saçları kimyasal içeren saç boyaları ile boyamak çoğu zaman onların sağlıksız görünmesine, kırılıp dökülmesine neden olur. Hint kınası kimyasal içerikli saç boyalarına oranla çok daha sağlıklı bir doğal renklendiricidir. Bunun yanı sıra saçlarda kepek oluşumunu önler, saçların daha parlak ve hacimli görünmesine de yardımcı olur. Bugünkü yazımızda Hint kınası ile saç nasıl boyanır konusunu işliyoruz.

Hint Kınası ile Saç Nasıl Boyanır

Hint Kınası İle Saç Boyama

Malzemeler

  • Saç uzunluğuna göre 1 ya da 2 paket Hint kınası
  • Taze sıkılmış limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı

Yapılışı ve Uygulanışı

Bir kasenin içine Hint kınasını boşaltın. Üzerine azar azar limon suyu ilave ederek karıştırın. Çok akışkan olmayan bir kıvama gelene kadar limon suyu katmaya devam edin. Daha sonra karışımın içine belirtilen miktarda badem yağı ekleyin ve çamur kıvamına gelene kadar güzelce karıştırın.

Hazırladığınız Hint kınasını uygulamadan önce kıyafetlerinizi korumak için bir önlük giyin ya da havlu ile omuzlarınızı örtün. Ellerinize de eldiven geçirdikten sonra saçlarınıza Hint kınası uygulamaya başlayabilirsiniz.

Elinize bir miktar Hint kınası alın ve bunu saçlarınıza kökten uca doğru uygulayın. Saçlarınızın tamamına bu şekilde kına sürdükten sonra, başınıza bir bone geçirin ve etki etmesi için yarım saat kadar bekletin. Sonrasında saçlarınızı ılık su ile yıkayarak durulayın.

Not: Saçlarınıza uygulayacağınız Hint kınasının renginin daha koyu olmasını istiyorsanız, limon suyu yerine soğan kabuğu suyu kullanabilirsiniz. Saçlarınız yıpranmış ise yapacağınız Hint kınasının içine badem yağıyla birlikte zeytinyağı da koyabilirsiniz. Hint kınası ile elde ettiğiniz rengi korumak için, saçlarınıza 2 ayda bir Hint kınası uygulayabilirsiniz.

Saça Hint kınası uygulaması yapmadan önce iyi düşünün. Çünkü Hint kınası ile boyanan saçlar, uzun bir süre normal boya tutmaz. Dolayısıyla renginden memnun kalmazsanız kolay kolay değiştirme şansınız olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir