Hobi Çubukları ile Kalemlik Yapımı

Hobi Çubukları ile Kalemlik Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Hobi çubukları ile kalemlik yapımı hem basit, hem eğlenceli, hem de yaratıcı bir kendin yap çalışmasıdır. Her zaman bulunabilecek az sayıda malzeme ile harika bir kalemlik hazırlamak isteyenlerin mutlaka denemesi gereken bu çalışma, çocuklar için de çok hoş bir aktivite olacaktır. Sizleri daha fazla bekletmeden hobi çubukları ile kalemlik yapımının detaylarına geçmek istiyoruz.

Hobi Çubukları ile Kalemlik Nasıl Yapılır

Hobi çubukları yardımı ile kalemlik yapmak son derece kolaydır. Kalemlik yapmak için hobi çubuklarını hobi malzemeleri satan yerlerde ve kırtasiyelerde bulabilirsiniz. Eğer evinizde yazdan kalma dondurma çubukları varsa aynı işlemi bu çubuklar ile de yapabilir, masrafsız şekilde yepyeni bir kalem kutusuna sahip olabilirsiniz.

Hobi Çubukları ile Kalemlik Yapımı Malzemeleri

  • 1 adet teneke konserve kutusu veya tuvalet kağıdı rulosu
  • Hobi çubukları veya ahşap dondurma çubukları
  • Silikon tabancası
  • Süsleme yapmak için ince kurdele parçası
  • Hobi çubuklarını boyamak için guaj veya akrilik boya

Hobi Çubukları ile Kalemlik Yapımı

Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı
Hobi Çubuklarıyla Kalemlik Yapımı

Hobi çubukları ile kalemlik yapmak için ilk olarak boyama işleminden başlanması gerekir. Hobi çubuklarını tek renk ya da renkli olarak boyayıp kurumalarını bekleyin. Eğer ahşap renkli bir kalemlik yapmak isterseniz, boyama işlemini atlayıp ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Kalemlik yapımı için ikinci aşamada çubukları silikon tabancası ile konserve kutusu ya da tuvalet kağıdı rulosuna yan yana gelecek şekilde yapıştırın. Silikon kuruduktan sonra kurdele ya da istediğiniz başka malzemeler ile kalemliği süsleyerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hobi çubukları ile kalemlik yapımında boya kullanmak istemezseniz renkli bantlardan da yardım alabilirsiniz. bu bantlar ile çubukların belirli kısımlarını ya da tamamını kaplayarak renklendirmesini yapabilir, çok şirin kalemlikler ortaya çıkarabilirsiniz. Süsleme için de kurdele dışında boncuk ve pul yapıştırmaları da kullanabilirsiniz.

Hobi çubuklarından kalem kutusu yapımı çalışması ile elde ettiğiniz kalemlikleri çocuğunuzun masası üzerinde ya da kendi çalışma masanızda kullanabilirsiniz. İsterseniz aynı şekilde dekoratif vazo ya da saksı da hazırlayıp evinizin istediğiniz bölümünde kullanabilirsiniz. Hobi çubukları ile yapılan çalışmalarda çocuklarınızdan yardım alabilir, onları da bu eğlenceye dahil edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir