Hurma Maskesi

Hurma Maskesi

Sosyal Medyada Paylaşın

Hurma maskesi, yaşlanan ve çeşitli pürüzleri ortaya çıkan ciltler için uygulanabilecek alternatif maskelerden biridir. Sağlık ve vücut güzelliği için oldukça önemli bir yere sahip olan cennet hurması ile yapılan bu maske, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklar, sarkmalar ve bunlara bağlı yaşlanma belirtilerine çözüm olarak uygulanabilir. Bunun yanında özellikle kış aylarında ellerde oluşan soğuğa bağlı çatlak ve sertlikler için de uygulanabilen bu maske, daha taze ve daha pırıltılı bir cilde sahip olmayı sağlar.

Hurmanın Cilde Faydaları

Hurma maskesi yapımına geçmeden önce kısaca hurmanın cilde faydaları konusuna kısaca değinmek istiyoruz. Cennet hurması olarak da bilinen hurma meyvesi, cilde maske olarak uygulandığında gözeneklerin temizlenmesi ve sıkılaşmasını sağlar. Düzenli kullanım ile kısa sürede gözle görülür güzellik sağlar. Sorunlu ciltlerdeki akne ve siyah noktalar için etkilidir. Kırışıklıkları engelleyerek yaşlanmanın önüne geçer. Cildin tazelenmesi ve daha genç görünmesini sağlar. Hassas ciltlerde de bu maske uygulanabilir. Ancak yüzün tamamına uygulanmadan önce deneme amaçlı sadece bir bölgesinde denenmesinde fayda vardır. Alerjik olmasa da bazı ciltler beklenmeyen şekilde reaksiyon verebilir. Faydalarının ardından şimdi de cennet hurması ile cilt maskesinin detaylarına geçmek istiyoruz.

Hurma Maskesi Nasıl Yapılır?

Hurma Maskesi Malzemeleri

  • 1 adet büyük boy ya da 2 adet küçük boy tam olgunlaşmış hurma
  • 2 adet yumurtanın beyazı
  • 2 yemek kaşığı yulaf unu
  • 2 yemek kaşığı üzüm pekmezi

Hurma Maskesi Yapımı

Hurma maskesinin hazır hale gelmesi için ilk önce hurmaları kabukları soyulur ve blender yardımı ile püre haline getirilir. Ardından önce yumurta akı karıştırılır ve karışım iyice karıştırılır. Karışım pürüzsüz bir hal aldığında geri kalan malzemeler de eklenerek maske homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılır. Oluşan karışım eğer yüzde kalacak şekilde değilse içine kıvam alana kadar elenerek un eklenmeli ve topaklanması engellenir. Son aşama olarak yüz ve boyun bölgesine maske uygulanır ve yaklaşık 20 dakika bekletilir. Ardından maskenin ciltten kolay arınması için ılık su ile temizlenir.

Yukarıdaki malzeme ölçüleri hem boyun hem de yüz bölgesi için geçerlidir. Eğer sadece yüzünüze uygulayacaksınız ölçülerin yarısı ile maske hazırlamanız yeterli. Elleriniz için bu maskeyi uygulamak isterseniz aynı şekilde yarım ölçü ile maske hazırlamanız yeterlidir.

Cennet hurması maskesi tarifini haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda uygulama bölgenizin daha sağlıklı, daha ışıltılı ve daha genç göründüğünü fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir