İç Çamaşırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İç Çamaşırı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal Medyada Paylaşın

İç çamaşırı seçimi bir bayanın kendini rahat hissetmesi, vücudunun daha hoş görünmesi ve sağlık açısından son derece önemlidir. Yanlış iç çamaşırı bütün gün rahatsızlık hissetmenize neden olabileceği gibi bazen sizi zor durumda da bırakabilir. İşte bu yüzden iç çamaşırı seçerken dikkat edilmesi gerekenler sorusunun cevabını bilmemiz gerekir.

İç Çamaşırı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Naylon kumaş yerine pamuklu kumaşları tercih edin

Seçeceğiniz iç çamaşırının görünüşü kadar sağlıklı olması da önemlidir. Naylon kumaştan yapılmış olan iç çamaşırları hassas cilt yapısı olan kişilerde alerjiye neden olabilir. Ayrıca bu tür çamaşırlar teri emerek size rahatsızlık hissi verebilir. Giydiğiniz iç çamaşırı naylon kumaştan yapılmışsa yaz aylarında mantar oluşma riski daha fazla olur. Bunun yerine daha rahat ve sağlıklı olan pamuklu kumaşlardan yapılmış çamaşırları tercih edin. Özellikle çamaşırınızın ağ kısmı mutlaka pamuklu kumaştan olsun.

Vücudunuza uygun iç çamaşırı giyin

Bazı bayanlar giyinirken yaptıkları hatayı iç çamaşırı seçerken de yaparlar. Yani sırf daha hoş göründüğünü düşündükleri için dar iç çamaşırı giyerler. Oysa ki dar iç çamaşırları vücudun şeklini bozar ve egzamaya da davetiye çıkarır. Dar iç çamaşırı yerine pamuklu ve vücudunuza uygun iç çamaşırı giyin ve rahat edin. Rahat edemeyen bir bayan ne çekici ne de seksi olamaz bunu unutmayın.

Sütyen seçiminizi dikkatli yapın

Doğru sütyen tercihinde bulunmak sizi rahat ettirir, göğüslerinizin deforme olmasını engeller ve onların istediğiniz şekilde görünmesini sağlar. Beden ölçünüze uymayan bir sütyenle rahat edemezsiniz, hareketlerinizi kısıtlar. Çok dar bir sütyen hem vücudunuza baskı yapar hem de büyük göğüsleriniz varsa bunların taşmasına neden olup, çirkin bir görüntü meydana getirir. Göğüslerini daha büyük göstermek için büyük beden sütyen kullanan bayanlar da rahat edemez ve içi boş olduğu için sürekli yerinden kayan sütyenin her an fırlayacağını düşünerek onu düzeltme ihtiyacı hisseder. Göğüslerinizin daha büyük veya daha küçük görünmesi sütyeninizin ölçüsüyle değil modeliyle ilgilidir. İri göğüslerinin sütyenden taşmasından rahatsız olan ve onların daha toparlanmış olarak görünmesini isteyen bayanlar göğüsleri saran toparlayıcı sütyen tercih etmeliler. Küçük göğüslere sahip olan bayanlar da büyük ihtimalle göğüslerinin biraz daha dolgun görünmesini arzu ediyorlardır. Bunun da çaresi dolgulu sütyen kullanmaktır. Sütyen seçimi kadar sütyen askılarının da iyi ayarlanması önemlidir. Gevşek sütyen askıları göğüslerin sarkık görünmesine neden olacağı gibi çok sıkılan sütyen askıları da göğüslerin dik görünmesinden ziyade normalinden daha yukarıda ve yapay görünmesine neden olur. Çok gevşek veya çok sıkı sütyen askıları da rahat hareket etmenize engel olur. Askıların ayarıyla oynayarak değil, uygun sütyen seçerek göğüslerinizin istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz bunu aklınızdan çıkarmayın.

İnce kumaşlı kıyafetlerle dikişsiz iç çamaşırı kullanın

Yanlış iç çamaşırı seçiminin insanı düşürebileceği zor durumun bir örneğidir, ince kumaşlı kıyafetlerin altından iç çamaşırının dikişlerinin belli olması veya giyilen beyaz bir kıyafette iç çamaşırının renginin ortaya çıkması. Özellikle yaz aylarında ince ve beyaz renkli kıyafetler daha çok giyildiği için bu tür hoş olmayan manzaralar da ortaya çıkmaktadır. Böyle bir durum yaşamak istemiyorsanız ince kıyafet giydiğinizde dikişsiz slip ya da tanga giymeyi tercih etmelisiniz. Tangayı böyle istisnai durumların dışında çok fazla giymenizi tavsiye etmiyoruz çünkü uzun süre tanga kullanımı çeşitli jinekolojik sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Beyaz kıyafet giydiğinizde ten rengi iç çamaşırı kullanırsanız çamaşırınızın renginin belli olması gibi bir sorunla da karşılaşma riskini önlemiş olursunuz.

Renkli iç çamaşırı seçerken dikkatli olun

Günümüzde bayanların çoğu beyaz renkli iç çamaşırı sevmiyor. Siyah, kırmızı, mor vb. renklerde iç çamaşırı giymeyi tercih ediyorlar. Seksi görünmek adına yapılan bu tercih sağlığınızı riske atmanıza neden olabilir. Alacağınız iç çamaşırı kimyasal boyalar kullanılarak renklendirilmişse bu çamaşırın teninize temas etmesinin size vereceği zararı kesinlikle göz ardı etmeyin. İlla ki renkli iç çamaşırı giymek istiyorsanız almadan önce doğal boyalarla mı yoksa kimyasal boyalarla mı renklendirilmiş olduğunu öğrendikten sonra alın.

Doğru iç çamaşırı seçimi güzel görünmeniz kadar sağlığınız açısından da önemlidir. Unutmayın ki seksi bir kadın olmak için illa ki dantelli iç çamaşırı giymek zorunda değilsiniz. Önemli olan içinizdeki seksi kadını kıyafetlerinizle değil ruhunuzla ortaya koyabilmenizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir