İnce Telli Kısa Saçları Dolgun Göstermek

İnce Telli Kısa Saçları Dolgun Göstermek

Sosyal Medyada Paylaşın

İnce telli kısa saçları dolgun göstermek için ne yapılmalı? sorusunun cevabı, saçlarının sönük ve cansız görünmesinden şikayetçi olan bayanların işine yarayabilir. Günümüzde çoğu bayan rahat kullanım ve  modern görünüm açısından kısa saç modelleri tercih etmektedir. Kısa saçlar ince telli olduğu zaman gözünüze hoş görünmeyebilir. Bu durumda aşağıdaki önerilerimizi değerlendirebilirsiniz.

İnce Telli Kısa Saçları Dolgun Göstermek

İnce Telli Saçları Dolgun Gösteren Saç Modelleri

Kısa saçlarınızın daha dolgun ve güzel görünmesi için ilk yapmanız gereken uygun saç kesimini tercih etmektir. Bazı saç modelleri başka birşey yapmanıza gerek kalmadan daha hacimli görünen saçlara kavuşmanızı sağlayabilir. Bu durumda ense kısa üstler biraz daha uzun olan kısa saç modelleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. Önden asimetrik gelen kısa saçlar da, istediğiniz görünümü elde etmenizi kolaylaştıracaktır. Saçlarınızı çok kısa kestirmek istemiyorsanız lob veya bob saç modellerini tercih edebilirsiniz. Bu saydığımız modeller ince telli saçları dolgun gösteren ve sezonun saç trendlerine uygun modellerdir.

Doğru Şampuan Seçimi

Saçlarınızı dolgun göstermek için doğru şampuan seçimi yapmanız da önemlidir. Şampuan seçiminizi, saç tipinize uygun ve saçları dolgunlaştıran içeriklere sahip ürünlerden yana yapmalısınız.

Saç Bakımı

Saçlarınızı dolgun gösterecek ürünleri tercih etmeli ve saçları hacimli gösteren maskeler yapmalısınız. Saçlarınızın daha güçlü ve sağlıklı olması için rutin saç bakımını aksatmamaya özen göstermelisiniz.

Saçlara Şekil Vermek

Saçlarınız ince telli ise onları olduğu gibi bırakmak yerine biraz daha dolgun görünmeleri için şekillendirebilirsiniz. Saçlarınız çok kısa değil ise saç maşası yardımı ile dalgalı bir görünüm verebilirsiniz. Dalgalı saçları hafifçe kabarttığınızda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Saçlarınız maşa kullanamayacağınız kadar kısa ise o zaman bir tarak yardımı ile kabartıp, saç spreyi sıkarak gün boyu dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Kahküllü Kısa Saç Modelleri

Saçlarınıza yaptıracağınız kahküller de daha dolgun bir görünüm sağlamaya yardımcı olacaktır. Saçları arkadan biraz kabartıp, kahkülleri de gözünüzün üzerine doğru asimetrik şekilde taradığınızda sezonun trendlerine uygun ve hacimli saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Aksesuarları

İnce telli kısa saçları dolgun göstermek için saç aksesuarlarından da yardım alabilirsiniz. Ön tarafa doğru takacağınız ince bir taç ve arkadan hafifçe kabartacağınız saçlarınızla oldukça havalı bir görünüm elde edebilirsiniz. Saçların önlerine veya yan taraflarına takacağınız ince ve zarif tokalar sayesinde saçlarınız daha dolgun görünebilir. Bunu için saçınızı bant gibi yapıp toka ile sabitlemeniz ve serbest kalan kısımları biraz kabartmanız yeterlidir.

Ombre ile Daha Hacimli Saçlar

Kısa saçlarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız saçlarınızın uçlarına açık renk ombre yaptırabilirsiniz. Ombre sayesinde saç uçlarında meydana gelen ışıltılar daha hacimli ve güzel görünen saçlara kısa yoldan ulaşmanıza imkan sağlar.

Kısa saçları dolgun göstermek için bu yazdığımız yöntemlerin yanı sıra saçlarınız düz ise bunları ince tutamlar halinde ayırıp örebilirsiniz. Örgüleri çözdükten sonra biraz saç şekillendirici yardımı ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir