İncir Kaç Kalori

İncir Kaç Kalori

Sosyal Medyada Paylaşın

İncir kaç kalori sorusunun cevabını vermeden önce bu lezzetli meyvenin besin değerinin oldukça yüksek olduğunu bilmemiz gerekir. Sindirim sistemini yormayan incirin yaşı da kurusu da çocuklar ve yetişkinler tarafından çok sevilmektedir. İncir meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra tatlısı ve reçeli de yapılmaktadır. İncirin kalori değeri çeşidine göre değişir. Taze incir kuru incire oranla daha düşük kalorilidir. Diyet yapanlar ve formunu korumaya özen gösterenler için incirin kalori değerini ve diyet yapanların bu meyveyi nasıl tüketmesi gerektiğini aşağıda detaylı olarak açıklıyoruz.

İncir Kaç Kalori

Taze İncir Kaç Kalori

1 tane küçük incir ortalama olarak 50 gram gelmektedir ve bu da 37 kalori yapar.

1 tane orta boy incir ise 65 gram olup, 48 kalori civarıdır.

1 tane büyük incirin ortalama 80 gram olduğunu var sayarsak bu da 59 kaloriye denk gelir.

Taze incirin 100 gramı 74 kaloridir.

Taze incir kaç kalori sorusunun cevabından sonra bu konuda merak edilen bir diğer soruya geçebiliriz.

Kuru İncir Kaç Kalori

1 tane kuru incir ortalama 50 kaloridir.

100 gram kuru incir ise 250 kalori civarıdır.

Kuru incir yüksek lif oranına sahip olduğu için uzun süre tok kalmaya yardımcı olur. Bu nedenle diyet yapanların ara öğünde abartıya kaçmadan birkaç tane kuru incir tüketmesi, enerji takviyesi yapmak ve ana öğüne kadar tok kalmak açısından faydalı olabilir. Aşırı kuru incir tüketimi yüksek kalori almanın yanı sıra ishale de neden olabilir.

İncir Reçeli Kaç Kalori

İncir reçeli de yapılan bir meyvedir. 100 gram incir reçeli ortalama 98 kalori içermektedir. 1 yemek kaşığı incir reçeli yaklaşık 15 kalori iken, 1 tatlı kaşığı incir reçeli de 10 kalori civarıdır.

Diyet Yapanlar İncir Tüketebilir Mi

İncir sağladığı tokluk hissinin yanı sıra metabolizma hızını da arttıran bir meyvedir. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olan incir kabızlığı gidermeye de yardımcı olur. Taze incir demir, A vitamini, fosfor, protein, kalsiyum, magnezyum, potasyum, C vitamini, B1 ve B3 vitamini içerdiğinden diyet yapanlarda vitamin kaybı yaşanmasını önlemeye de yardımcı olabilir. Bu özelliklerinden dolayı diyet yapanlar aşırıya kaçmadan ara öğünlerde incir tüketebilirler. Yaş incir kuru incire oranla daha düşük kalori içerdiğinden önceliğin taze incire verilmesinde fayda var.

Bu yazımızda incir kaç kalori sorusundan yola çıkarak kuru incir kaç kalori, taze incir kaç kalori ve diyet yapanlar incir tüketebilir mi? gibi merak edilen soruların cevabını vermeye çalıştık. Diyet yapanlar ve ideal kilosunu korumaya çalışanlar bu soruların cevabına göre tüketecekleri incir miktarını belirli sınırlar dahilinde tutarak taze ve yaş incir tüketebilirler.

Çikolata Kaç Kalori * Tıklayınız

Peynir Kaç Kalori * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir