İp ile Dekoratif Mumluk Yapımı

İp ile Dekoratif Mumluk Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

İp ile dekoratif mumluk yapımı çalışmasını yaparak çok hoş mumluklara sahip olabilirsiniz. Son derece kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu çalışma için kullanılacak malzemeler de ekonomiktir. Farklı renk ipler ve değişik süsleme aksesuarları ile birlikte çeşitlendirebileceğiniz bu mumlukları, sevdiklerinize özel günlerinde hediye olarak da verebilirsiniz.

İp ile Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır

İp ile dekoratif mumluk yapmak için her hangi bir özel el becerisine sahip olmak gerekli değildir. Lazım olan malzemeleri bir hazırladıktan sonra biraz dikkat ile çok kısa sürede pratik bir şekilde mumluğu hazır edebilirsiniz.

İp ile Dekoratif Mumluk Malzemeleri

  • Uygun büyüklükte karton
  • Yeterli miktarda streç film
  • İstediğiniz renkte ip
  • Şeffaf yapıştırıcı
  • Uygun bir kase
  • Süslemek için pul ve boncuklar

İp ile Dekoratif Mumluk Yapımı

Dekoratif mumluk yapmak için ilk olarak kartondan bir huni yapın. Huniyi kenar kısmından sıkıca yapıştırın. Üzerini streç film ile kaplayın. Yapıştırıcıyı kase içine koyun ve dikkatli bir şekilde ipin ucundan içine batırın. Yapıştırıcıdan çıkardığınız ipi huniye dolamaya başlayın. Dolama sırasında değişik şekil olması için çarprazlamasına, arada boşluk bırakarak sarın. Elinizle hafif bastırıp yapıştırıcının kuruması için bekletin. Yapıştırıcının tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra katılaşan ve huninin şeklini alan ipi dikkatlice kartondan çıkarın. Huni formunu koruyarak çıkardığınız mumluğun üzerine pul, boncuk ya da tüy  gibi farklı süslemeler ekleyebilirsiniz. Bunu kurumadan önce yapıştırıcı ipin arasına malzemeleri koyarak da yapabilirsiniz. Süsleme ve kuruma aşamasından sonra mumluğunuzu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mumluğu kullanmak için uygun büyüklükte genel olarak küçük yuvarlak şekilli olan mumlardan seçiminizi yapabilirsiniz. Bu mumların üzerine dekoratif mumluğu dikkatli bir şekilde yerleştirdiğinizde ortaya harika bir görüntü çıkacaktır.

İp ile dekoratif mumluk nasıl yapılır sorusunun görselini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Siz de bu görseldeki aşamaları dikkatlice izleyip çok şık ve hoş dekoratif mumluklara sahip olabilir, sevdiklerinize hediye edebilir hatta tasarımda değişilikler yaparak satışını bile yapabilirsiniz.

İp ile Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım
İp ile Dekoratif Mumluk Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir