İp ile Minyatür Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır

İp ile Minyatür Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Yeni bir yılı karşılamak için evlerde yapılan hazırlıklar arasında en eğlenceli olanı süslemelerdir. Hazır olarak satın alınabilen yılbaşı süsleri evde bazı malzemeler ile el emeği ile de hazırlanabilir. Yılbaşı süsü denildiğinde ilk akla gelen süslemelerden olan yılbaşı ağaçlarının minyatür olarak yapılışını bugün sizler için ele aldık. Merak ediyorsanız, sizleri daha fazla bekletmeden ip ile minyatür yılbaşı ağacı nasıl yapılır sorusunun cevabına geçmek istiyoruz.

İp ile Minyatür Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır

İp ile minyatür yılbaşı ağacı yapımı son derece kolay ve ekonomiktir. Farklı süslemeler kullanmak isteyenler için ideal olan bu çalışma okul öncesi aktiviteler arasında da yer alabilir. Evinizde küçük çocuğunuz varsa, onlarlar birlikte bu çalışmayı yapıp kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

İp ile Minyatür Yılbaşı Ağacı Malzemeleri

  • Yeterli büyüklükte karton
  • Yeterli miktarda şeffaf yapıştırıcı
  • Yeşil ip
  • Süslemek için boncuk ve pullar

İp ile Minyatür Yılbaşı Ağacı Yapımı

Minyatür yılbaşı ağacı için ilk olarak kartonu külah şeklinde katlayın. Bu külahın taban kısmını kesip düz yapın. Yanlarından bant ile bantlayıp külahı sabitleyin. Ardından külahın baş kısmından az bölgeye yapıştırıcı sürüp yeşil ipi gelişigüzel sarmaya başlayın. Bölge bölge yapıştırıcı sürüp külahın her yerini ip ile sarın. Ardından külahın her yerine yapıştırıcı sürün. Kurumadan pulları ve boncukları ipler üzerine yapıştırıp külahı kurumaya bırakın. İpler kuruduktan sonra dikkatli bir şekilde külahı içinden çıkarın. İşte minyatür çam ağacınız hazır bile…

İp ile minyatür yılbaşı ağacı yapımı çalışmasında isterseniz sonradan kartonu ağacın içinden çıkarmayabilirsiniz. Ağaç içinde külahı bırakacaksanız iplerin üzerine yeniden yapıştırıcı sürmenize gerek yoktur. Örnek çalışmada yeşil renkli ip kullanılmıştır. Siz isterseniz kırmızı, beyaz, siyah gibi kendi zevkinize göre farklı renklerde ipler ile bu çalışmayı hazırlayabilirsiniz.

İpten minyatür yılbaşı ağacı yapımının detaylarını resimli anlatım ile görebilirsiniz. Siz de bu aşamaları uygulayarak küçük yılbaşı ağaçlarına sahip olabilirsiniz.

İpten Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım
İpten Yılbaşı Ağacı Yapımı Resimli Anlatım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir