Isısız Pipetle Kıvırcık Saç Yapımı

Isısız Pipetle Kıvırcık Saç Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Düz saçlarınız varsa büyük ihtimalle saçlarınızı dalgalı veya kıvırcık yapmak için çeşitli yöntemlere baş vuruyorsunuzdur. Saçları şekillendirmek onlara farklı bir hava vermek güzel de, yüksek ısı uygulanarak gerçekleştirilen bu işlemlerin saçlara verdiği zararlar da malum. İşte bu nedenle akıllı bayanların evde kendilerince geliştirdikleri çok basit ve güzel yöntemler var. Maşa kullanmadan saçlara dalga yapmanın çeşitli yolları var fakat bizim size bahsedeceğimiz yöntem saçları dalgalı değil gerçekten kıvırcık yapıyor. Sizleri daha fazla merakta bırakmadan ısısız pipetle kıvırcık saç yapımı konusunun detaylarına geçmek istiyoruz.

Pipetle Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Evet yanlış okumadınız hani şu kola ya da meyve suyu içerken kullandığımız uzun pipetler var ya işte onların yardımıyla saçlarınızı doğal yollardan harika bir şekilde kıvırcık yapabiliyorsunuz. Düz saçlarını kıvırcık yapmak isteyenler için uygulanışını anlatıyoruz…

Yöntemi uygulamak biraz zaman alabilir fakat uğraştığınıza değecek kadar güzel sonuçlar alabilirsiniz. Çok az malzemeyle kıvır kıvır saçlar, düşüncesi bile çok güzel değil mi? Kendine güvenen bayanlar düşünmekle kalmayın, elinizin marifetini bu sefer de saçlarınız için kullanın.

Malzemeler

  • Pipet
  • Siyah tel toka
  • Saç şekillendirici

Uygulanışı

Isısız saç kıvırcıklaştırmak için ilk olarak saçlarınızı güzelce tarayın. Hiç dolaşıklık kalmayacak şekilde taradığınızdan emin olduktan sonra yine tarak yardımı ile saçınızdan ince bir tutam alın. Bu saç tutamına şekillendiriciyi güzelce sıkın. Pipeti dik bir şekilde tutun ve saç spreyi sıktığınız saçı pipete sıkı bir şekilde sarın. Pipetin her iki ucunda da içe doğru kıvırabileceğiniz kadar boşluk bırakın. Saçınızın tamamını sardıktan sonra pipetin ucunu içe doğru kıvırın ve siyah tel toka ile tutturup sabitleyin. Pipetin diğer ucunu da aynı şekilde kıvırın ve tel toka ile sabitleyin.

Yapmanız gereken iş bu kadar. Şimdi saçınızın geri kalanına da aynı uygulamayı yapın. Bir kaç saat saçınızı bu şekilde bekletin ve daha sonra tek tek siyah tokaları çıkararak saçlarınızı pipetten çözün. İşlemi ilk yaptığınızda biraz zorlanabilirsiniz fakat zamanla gerekli el yatkınlığınız oluşur ve daha seri bir şekilde yapabilirsiniz.

Pipetle kıvırcık saç yapımı saçlarınıza zarar vermeyecek doğal bir saç şekillendirme yöntemidir. Saçlarınızın güzelliği ve kendi zevkiniz için bu eğlenceli uygulamayı siz de tarif ettiğimiz adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. Evde ısısız kıvırcık saç yapımı hoşunuza gittiyse yine ısı kullanmadan saçları düzleştirme yöntemleri olan “Isısız Saç Düzleştirme” konumuz da hoşunuza gidebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir