İştah Kesen Kür

İştah Kesen Kür

Sosyal Medyada Paylaşın

İştah kesen çay tarifi, kilo vermek isteyenlerin çok işine yarayacak bir içecek tarifidir. Bazen ne kadar kilo vermek istesek de o önüne geçemediğimiz iştahımız buna engel olur. İştahımızı kontrol etmeye çalıştığımızda çoğunlukla bunu başaramayız ve nihayetinde pes ederiz. Oysa ki evde yapacağınız çok pratik bir kürle hem iştahınızı kontrol altına alabilir, hem de metabolizmanızın hızlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha sağlıklı bir yaşam ve daha formda bir vücut için iştah kesen kür tarifi ve malzeme listesini sizlerle paylaşıyoruz.

İştah Kesen Kür Nasıl Yapılır

İştah Kesen Kür Malzemeleri

  • 1 tane elma
  • 1 tane limon
  • 1 tane çubuk tarçın
  • 1 tatlı kaşığı tane karabiber
  • 6 tane karanfil
  • 3 litre su

İştah Kesen Kür Yapımı

Elma ve limonu güzelce yıkadıktan sonra, hiç kabuklarını soymadan 4 parçaya bölün. Bunları diğer malzemelerle beraber bir tencereye alın. Tenceredeki karışım iyice kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın. Biraz ılımasını bekledikten sonra karışımı tel süzgeçten geçirin. ( Karışımı tel süzgeçten geçirirken limon ve elmanın iyice ezilmesini sağlamalısınız. ) Tüm bu aşamalardan sonra iştah kesen kür kullanıma hazırdır. Bir şişeye koyduğunuz kürden günde 3 kere yemeklerden 1 saat önce, 1 su bardağı içebilirsiniz. Afiyet olsun.

İştah kesen kür yapımı sizlerin de görmüş olduğu gibi çok kolaydır. Hazırladığınız karışımı buzdolabında muhafaza edebilirsiniz. Sabahtan hazırlayacağınız bu kürü gün içinde tükettikten sonra ertesi gün tekrar taze olarak yapıp, içebilirsiniz. Kilo vermek için sadece iştah kesen kür içmeniz yeterli değildir, bunun yanı sıra sağlıklı bir beslenme programı uygulamalı ve düzenli olarak da spor yapmalısınız.

İştah kesen kürü hazırlarken malzemelerin miktarlarına özellikle dikkat edin. Eksik malzeme olmaması ve aşama detaylarına uygun şekilde hazırlanması da kürün etkili olmasında önemli bir faktördür. Siz de bu önemli faktörlere dikkat ederek iştah kesici kürü hazırlayıp kısa sürede kilo verebilir ve istediğiniz vücut ölçülerine sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir