Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Sosyal Medyada Paylaşın

Japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar? diye merak ediyorsanız bu konuda ilk yapmanız gereken şey bölgedeki deriye zarar vermeden yapıştırıcıyı çıkarmak olmalıdır. Bazen yanlışlıkla japon yapıştırıcısı elimize bulaşabilir. Bu yapıştırıcı çok kuvvetli bir etkiye sahiptir ve çıkarılması da o kadar kolay değildir. Bu yazımızda elinize bulaşan japon yapıştırıcısını çıkarmak için uygulayabileceğiniz pratik bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

Japon Yapıştırıcısı Elden Nasıl Çıkar

Ele yapışan japon yapıştırıcısını çıkarmak biraz zahmetli olsa da bir an önce müdahale etmeniz gerekmektedir. Bu tür durumlarda sert bir cisimle yapışkanı kazımaya kalkmak en uygun çözüm gibi görünse de bu yanlıştır. Böyle bir uygulama derinin zarar görmesine ve canınızın yanmasına neden olabilir. İlk iş olarak sertleşen yapışkanı yumuşatmaya çalışmanız gerekiyor. Elinize yapışkan bulaştığında hemen bir kabın içine ılık su ile bir karışım hazırlayın. Yapışkanın bulaştığı yeri karışımın içine koyun ve deriyi yavaşça ovalayarak yapıştırıcıdan ayırmaya çalışın. Bu sırada sert olmayan bir cisimle hafifçe yapışkanı kazımanız da fayda sağlayabilir. Bunu yaptığınız halde japon yapıştırıcısını çıkarmayı başaramıyorsanız daha etkili bir uygulama denemeniz gerekebilir.

Tırnaklardan ojeyi çıkarmak için kullanılan aseton japon yapıştırıcısını çıkarmak için de işinize yarayabilir. Yapıştırıcının bulaştığı bölgeye birkaç damla aseton damlatın. Sonra yavaşça ovun ve çekerek çıkarın. Bunu yaparken dikkatli davranmalısınız aksi halde derinize zarar verebilirsiniz. Asetonu uygulayıp japon yapıştırıcısını tamamen çıkardıktan sonra elinizi sabunlu su ile yıkayarak asetondan arındırın.

Sizlerle paylaşmış olduğumuz japon yapıştırıcısı çıkarma yöntemleri dudak ve göz gibi hassas bölgeler için uygun değildir. Bu tür hassas bölgelere japon yapıştırıcısı bulaşması halinde kendiniz müdahale etmeye çalışmak yerine cilt uzmanı bir doktora başvurmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir