Kadife Abiye Modelleri

Kadife Abiye Modelleri

Sosyal Medyada Paylaşın

Kadife abiye modelleri şık görünümleri ve sıcak tutma özellikleri ile kışın bayanların sıkça tercih ettiği elbise çeşitlerinden birisidir. Kadife kumaşın parlak görünümü sayesinde en basit elbise modeli bile çok şık görünmektedir. Kışın bir davete katılacağınız zaman uzun ya da kısa bir abiye elbise giyerek şıklığınız ile dikkat çekebilirsiniz. Bu yazımızda kadife abiye modelleri hakkında vereceğimiz tüyolar sayesinde siz de özel gün ve gecelerde şık olmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kadife Abiye Modelleri

Kışın abiye elbise seçmek biraz zor olmaktadır. Seçeceğiniz elbise hem şık görünmeli hem de sizi sıcak tutmalıdır. Kadife kumaşlarda bu iki özellik bir arada bulunduğu için kışlık abiye seçerken tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz. Tüm abiye modellerinde olduğu gibi kadife elbiselerde de renk ve model bakımından oldukça geniş bir seçenek mevcuttur. Ten renginize uygun bir renk ve vücut yapınıza uygun bir elbise modeli ile katıldığınız davetlere şıklığınız ile damga vurabilirsiniz.

Kısa Kadife Abiye Modelleri

Kısa kadife abiye modelleri dar ya da geniş olabilir. Bu tarz elbiseler diz hizasında ya da daha kısa olmaktadır. Kısa abiyelerin yaka ya da omuz kısımlarında bulunan dekolteler sayesinde zarif ve şık görünebilirsiniz. Bu tarz abiyeler kısa ya da uzun kollu olabileceği gibi yarım kollu tasarımlar da bulunmaktadır. Farklı tarzınızla dikkat çekmekten hoşlanıyorsanız iki parçalı kısa abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Sırt dekoltesi seviyorsanız arkası açık kısa elbise modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Düz kısa elbiselerin fazla sade kaçacağını düşünüyorsanız tül ya da dantel detaylı tasarımlara yönelebilirsiniz. Kadifenin şıklığına gölge düşürmemek için abartılı süslemeler ve iri parlak taşlar bulunan elbise modellerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Kısa Kadife Abiye
Kısa Kadife Abiye
Siyah Kısa Abiye
Siyah Kısa Abiye
Kısa Yeşil Kadife Abiye
Kısa Yeşil Kadife Abiye

Uzun Kadife Abiye Modelleri

Bayanların öncelikli tercihleri arasında bulunan uzun kadife abiye modelleri soğuk kış gecelerinde şıklıkta zirve yapmanıza yardımcı olabilir. Uzun ve güzel bacaklarınız varsa derin yırtmaçlı bir elbise tercih edebilirsiniz. Güzel omuzlarınızı ortaya çıkarmak isterseniz, omuzları açık tasarımlar arasından bir tercih yapabilirsiniz. Kadife elbiselerin şıklığını ortaya çıkaran dantelli tasarımlar da nişan, düğün ve yılbaşı gibi özel geceler için oldukça idealdir. Taşlı elbise modelleri sizin zevkinize hitap ediyorsa göğüs ya da yaka kısmında küçük parlak taşlar bulunan tasarımlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Uzun Kadife Elbise
Uzun Kadife Elbise
Omuzları Açık Uzun Abiye
Omuzları Açık Uzun Abiye
Tüllü Kadife Abiye
Tüllü Kadife Abiye

Tesettür Kadife Abiye Modelleri

Tesettür kadife abiye modelleri de diğer tasarımlar gibi şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Kadife kumaş ile tasarlanan elbiseler üzerlerindeki dantel ve güpürlerin yanı  sıra parlak taşlı işlemeleri ile de dikkat çekmektedir. Elbisenizle uyumlu bir türban ve ayakkabı kullanarak şıklıkta zirve yapabilirsiniz. Tesettür kadife elbiselerde beli büzgülü ve kolu geniş tasarımlar son yıllarda oldukça popülerdir. Gideceğiniz mekana uygun bir elbise ile zarafetiniz ve güzelliğinizle dikkat çekebilirsiniz.

Tesettür Kadife Abiye Modelleri
Tesettür Kadife Abiye Modelleri
Gül Kurusu Kadife Abiye
Gül Kurusu Kadife Abiye
Tesettür Abiye
Tesettür Abiye

Kadife abiye elbiseler her yaştan bayana uygun farklı tasarımlar içermektedir. Genç bayanlar uzun ya da kısa kadife abiyeleri mezuniyet balolarında rahatlıkla giyebilirler. Kırmızı ya da siyah kadife abiyeler yeni yıl partileri için oldukça idealdir. Düz abiye modellerinde şıklığı tamamlamak için dantel pelerin ya da şallar kullanmak mümkündür. Kadife elbiselerin şıklığına gölge düşürmemek için çanta ve ayakkabı seçimine de dikkat etmelisiniz. Aynı şekilde takı ve saç modeli seçimi de şıklığınızı tamamlayacak detaylar arasında bulunmaktadır. Abiye elbise seçerken zorlanıyorsanız daha önceden paylaştığımız, özel davetlerde nasıl abiye giyilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir