Kağıt Tabaktan Kardan Adam Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıt tabaktan kardan adam yapımı ile okul öncesi çocuklar için çok hoş bir etkinliktir. Siz de çocuğunuz ile kaliteli vakit geçirmek isterseniz bu çalışmayı yapabilirsiniz. Çocukların hayal güçleri ve el becerilerinin gelişmesi için okul öncesi dönemde sık sık bu tür çalışmalar yapması gerekir. Evde her zaman bulunabilecek malzemeler ile yapabileceğiniz bu çalışma, çocuklarınızın hayal gücünü geliştirmesi için idealdir.

Kağıt Tabaktan Kardan Adam Nasıl Yapılır

Kağıt tabaktan kardan adam yapmak çocuklar için olduğu kadar büyükler için de çok eğlenceli bir çalışmadır. Çalışma için gerekli olan malzemeler her zaman evde bulunabilecek ya da çok kolay bir şekilde temin edilebilecek malzemelerdir. Eğlenceli bir şekilde çocuğunuz ile hazırladığınız bu çalışmayı onun odasına koyabilir, çok hoş bir dekoratif ürün olarak değerlendirebilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kardan Adam Malzemeleri

  • 2 tane kağıt tabak
  • Oyuncak göz
  • Turuncu, siyah ve kahverengi el işi kağıdı ( kardan adamın ağzı, burnu ve kolları için )
  • Bir kurdele parçası ( kardan adamın atkısı için )
  • Kardan adama şapka yapmak için istediğiniz renkte bir fon kartonu
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Zımba

Kağıt Tabaktan Kardan Adam Yapımı

Kağıt tabaktan kardan adam yapmak için ilk olarak tabakları bir uçlarından zımba ile birleştirin. Ardından el işi kağıtları ile gerekli detayları hazırlayın. Siyah el işi kağıtları ile aynı boyda yuvarlak parçalar kesin. Bunlar kardan adamın dişleri için gerekli olacak. Turuncu el işi kağıdı ile küçük bir havuç kesin. Kahverengi el işi kağıtları ile kardan adamın kollarını hazırlayın. Şapka yapmak için istediğiniz fon kartonundan şekilli olarak kesip hazırlayın. Hazırladığınız detayları yapıştırıcı ile kağıt tabak üzerine yapıştırın. Boyun kısmına kurdele parçasını sarıp bağlayın. İşte kağıt tabaktan kardan adamımız hazır…

Kağıt tabak ile kardan adam yapımı çalışması kolay ve eğlencelidir. Bu eğlenceli çalışmayı kağıt tabakları boyayarak renkli kardan yapmak için de uygulayabilirsiniz.

Kağıt Tabaktan Kardan Adam Nasıl Yapılır
Kağıt Tabaktan Kardan Adam Nasıl Yapılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir