Kağıttan Gül Nasıl Yapılır

Kağıttan Gül Nasıl Yapılır

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıttan gül nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğimiz bu yazımızda renkli A4 kağıtları kullanarak nasıl gerçek bir gül yapabileceğinizi anlatacağız. Yapım aşamaları son derece kolay olan bu gülleri istediğiniz renklerde hazırlayıp duvar süsü, kapı süsü, çiçek buketi  gibi dekoratif amaçla kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz bir renkte tek renk olarak hazırlayabileceğiniz bu gülleri isterseniz iki ya da daha fazla renkli olarak da hazırlayabilirsiniz.

Kağıttan Gül Nasıl Yapılır

Kağıttan gül yapımı için renkli A4 kağıdı kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kağıtların çok ince yapılı olmaması daha kolay şekil almalarını sağlayacaktır. Kullanmak istediğiniz renkte bir A4 kağıdını eşit büyüklükte kareye bölüp kağıt gülünüzü hazırlayabilirsiniz. 1 adet gül için 3 adet kare şeklinde kağıda gerek vardır. Kareleri hazırladıktan sonra katlama işlemine geçebilirsiniz.

Katlama için bir kare kağıdı alıp üçgen şeklinde ikiye katlayın. Soldan sağa bir kere döndürüp yeniden katlayın. Aynı işlemi bir kere daha tekrar edin. Böylelikle küçük bir üçgen şeklinde kağıt elde etmiş olacaksınız. Kağıdın büyüklüğüne göre bir kapak ya da yuvarlak nesneyi tam ortasına koyun. Üçgenin açık olan ucu yukarı gelecek şekilde, katlama yeri aşağı gelecek şekilde nesneyi yerleştirin. Yaprak şeklini alması için yukarıdan yuvarlak etrafından bir çizik atın. Makasla bu çiziğin hizasından kesin. Üç üçgene de aynı işlemi yapın.

Hazır olan üçgen kağıtları açtığınızda dört yapraklı yonca şeklini almış olacaklar. Her bir kağıdı katlama yerlerinden yeniden katlayıp kase şeklinde rahat şekil almasını sağlayın. Elinizde bulunan yonca şeklindeki kağıtlarda 8 üçgen şeklinde parça oluşacak. İlk yoncada bir, ikincide iki, üçüncü de ise üç adet parça kesin. En büyük parçanın bir üçgenine yapıştırıcı sürüp diğer üçgeni üzerine kapatarak yapıştırın. Böylece kase şeklinde bir görüntü oluşacaktır. Büyük parçaları bu şekilde yapıştırın. Son iki küçük parçayı ise döndürüp kıvırarak birbirine yapıştırın.

Hazırladığınız parçaları bu şekilde kullanabileceğiniz gibi yapraklarını dışa doğru kıvırarak da hazırlayabilirsiniz. Yapraklarını dışa doğru kıvırmak için çöp şiş kullanabilirsiniz. Büyük parçalardaki tüm yaprakları kıvırdıktan sonra yapıştırma işlemine geçebilirsiniz. Yapıştırma için sıcak silikon, soğuk silikon ya da güçlü bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Gül yapraklarını büyükten küçüğe doğru iç içe yapıştırarak çiçeği tamamlayın.

Kağıt gül yapımı için youtube kanalımızda yer alan videomuzu izleyebilir detaylı olarak anlatımına göz atabilirsiniz.

Kağıttan Gül Yapımı Resimli Anlatım * Tıklayınız

Kağıt Güllerden Duvar Süsü * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir