Kağıttan Kalp Yapımı Videolu Anlatım

Kağıttan Kalp Yapımı Videolu Anlatım

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıttan kalp yapımı videolu anlatım sayesinde evde çok güzel kalpli dekoratif ürünler yapabilirsiniz. Kağıttan yapılan kalpler dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Doğum günü, yılbaşı gibi özel günlerde ev süslemesi yapımında kağıt süslemeler tercih edilmektedir. Bu süslerin zincir, yıldız, çiçek ya da kalp gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız kağıttan kalp yapımı da bu tür süslemeler için ideal bir uygulamadır. Evinizin dekorunda bir farklılık oluşturmak isterseniz siz de kağıttan kalp yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeleri temin ettikten sonra videolu anlatımdan faydalanarak kısa sürede harika kalpler yapabilirsiniz.

Kullanılan Malzemeler

  • Renkli el işi kağıdı ya da gazete kağıdı
  • Cetvel
  • Kurşun kalem
  • Makas
  • Zımba

Uygulamanın yapımı için her türlü düz ve desenli kağıdı kullanabilirsiniz.

Kağıttan Nasıl Kalp Yapılır?

Kağıttan kalp yapmak oldukça kolaydır. Bu kendin yap çalışmasını çocuklar bile rahatlıkla uygulayabilirler. Çalışmayı yapmak için el işi kağıdı almanıza gerek yok. İsterseniz gazete kağıdı kullanarak da kalp yapabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak kalp şeklini yapmak için kağıttan şeritler hazırlamanız gerekiyor. Cetvel yardımı ile kağıdın arkasına kurşun kalem ile düz çizgiler çekin.
  • Kağıdı bu çizgilerin olduğu yerden makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Küçük ve zarif bir kalp yapmak için 1 parmak genişliğinde şeritler kullanabilirsiniz.
  • Hazırladığınız şeritlerden bir tanesini alın ve bunu tam ortadan katlayın. Kat yerine parmağınızla bastırarak buraya iz çıkmasını sağlayın.
  • Sonraki aşamada kağıt şeridin iki ucunu içe doğru kıvırın ve burayı zımba ile tutturarak kalbi yapın.

Bu kolay uygulama sayesinde kısa sürede istediğiniz sayıda kağıt kalp yapabilirsiniz. Yaptığınız bu kalpleri ince bir ipe tutturarak istediğiniz yere asabilirsiniz. İsterseniz bunları zımba ya da yapıştırıcı ile birbirine tutturarak kapı süsü ya da duvar süsü gibi dekoratif ürünler de yapabilirsiniz. Daha dayanıklı bir dekoratif süs yapmak isterseniz kalp yapımında el işi kağıdı yerine fon kartonu kullanabilirsiniz. Biz uygulamanın nasıl yapılacağını anlattık, kağıttan kalpleri yaptıktan sonra bunları nasıl değerlendireceğinizi size bırakıyoruz. Kağıttan kolay kalp yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda kağıttan kalp yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel çalışmayı bizlerle paylaşan Pratik Tv’ye teşekkür ederiz. İsterseniz evde yapabileceğiniz birbirinden güzel kendin yap çalışmalarına Pratik Tv’nin you tube kanalından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir