Kağıttan Kalpli Sarkaç Yapımı

Kağıttan Kalpli Sarkaç Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıttan kalpli sarkaç yapımı ile sevdiklerinize harika sürprizler hazırlayabilirsiniz. Sevginizi ifade etmenin en anlamlı ve en ekonomik yolu olarak bu çalışmayı hazırlayıp sevdiklerinizin odasını süsleyebilir ya da hediye paketlerinizin içine yerleştirebilirsiniz. Her hangi bir el becerisine sahip olmadan, çok rahat bir şekilde bu çalışmayı hazırlamak mümkün.

Kağıttan Kalpli Sarkaç Nasıl Yapılır

Kağıttan kalpli sarkaç yapmak için bilmeniz gereken tek şey, kağıttan kalp yapımı çalışmasının detaylarıdır. Bu detayları bilip uygulayarak elde ettiğiniz kağıtları bir ip üzerine yapıştırıp istediğiniz şekilde sarkacınızı hazırlayabilirsiniz. Bu uygulama için normal renkli A4 kağıdı kullanabileceğiniz gibi isterseniz parlak renkli kağıtlar da kullanabilirsiniz.

Kağıttan Kalpli Sarkaç için Malzemeler

  • Yeterli büyüklükte istediğiniz renklerde kağıtlar
  • Hazırlamak istediğiniz kalplerin boyutuna göre yuvarlak kase
  • Çizim kalemi
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Sarkaç için kullanacağınız ipler

Kağıttan Kalpli Sarkaç Yapımı

Sarkaç için ilk olarak kalpleri hazırlayın. Bunun için kalp yapmak istediğiniz kağıda bir adet yuvarlak nesne yardımı ile daire çizin. Bu daireyi dikkatli bir şekilde kesin. Ardından kestiğiniz daireyi yelpaze yapar gibi katlayın. Katlama sırasında çok kalın şeritler halinde olmamasına dikkat edin. Katlamadan sonra kağıdı katlı şekilde önünüze çekin. Bir yapıştırıcı yardımı ile daire şeklindeki katlı kağıdı ikiye katlı şekilde yapıştırın. Yapıştırıcı kuruduktan sonra hafif şekilde yelpaze şeritlerini açın. İşte kağıttan kalbiniz hazır bile.

Bu şekilde istediğiniz kadar kalp hazırlayın. Sarkaç uzunluğuna göre ipten parça kesin. Kestiğiniz bu parça üzerine kalpleri sıkı bir şekilde yapıştırın. Asmak için ipin en başına bir aparat takabilirsiniz. Tek tek hazırladığınız sarkaçları isterseniz daire şeklinde ya da düz bir tel üzerine asabilirsiniz. Bu şekilde perde olarak ya da bebek beşiklerinde olduğu gibi yukarı tavadan asarak süsleri kullanabilirsiniz.

Kağıttan kalpli sarkaç yapımı videolu anlatım çalışması ile konuyu daha iyi anlayabilirsiniz. Bu çalışmayı çocuklarınız ile birlikte yapıp el becerilerinin gelişmesine de katkı sağlayabilirsiniz. Yapıştırma sırasında şeritlerin sadece orta noktasının yapıştırılmasına dikkat edin. Eğer bütün yelpaze şeklindeki şeridi yapıştırırsanız kalpler oluşmayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir