Kağıttan Kelebek Yapımı

Kağıttan Kelebek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıttan kelebek yapımı ile renk renk, boy boy çok şeker kelebekler hazırlayabilirsiniz. Kare bir kağıdın katlanıp yapıştırılması ile elde edilen bu kelebekleri dekoratif ve süs amaçlı istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Kağıttan hazırladığınız origami kelebek ile çocuk ve bebek odaları için sarkaç süs hazırlayabilir ya da özel günlerde davetlerde ortamın süslemesinde kullanabilirsiniz.

Kağıttan Kelebek Yapımı

Kağıttan origami kelebek yapımı için hazırlamak istediğiniz kelebeğin boyutuna göre kare bir kağıt seçin. Bu kare kağıdı eşit büyüklükte dikdörtgenler olacak şekilde ikiye kesin. Kelebeğin üst büyük kanatları için dikdörtgen kağıdı enlemesine bir kere ikiye katlayıp ortadan iz yeri oluşturun. Kağıdı açıp dört kenarından içeri doğru katlayın. Bu katlama ile dikdörtgenin iki ucunun da üçgen şekil almasını sağlayın. Ardından aynı pozisyonda yelpaze şeklinde kağıdı katlayın. Uçları üçgen şeklinde gelen yelpazeye benzer bir parça elde edin. Bu parçayı ortadan katlayıp bir yapışkanla ya da zımba ile tutturun. Kanatlarını hafif şekilde açtırın.

İkinci parça dikdörtgen kağıdı ise boylamasına önünüze alıp diğer kağıttan biraz daha kalın yelpaze şeklinde katlayın. Yine ikiye katlayıp zımbalayın. Zımbaladığınız bu iki kağıdı ortaları birbirine denk gelecek şekilde yapıştırın. Kanatları da birbirine denk gelecek şekilde yapıştırıcı ile yapıştırın.

Kağıttan origami kelebeği isterseniz bu şekilde bırakabilirsiniz. İsterseniz de daha farklı bir görüntüsü olması için göz, anten ya da sadece baş kısmını ekleyebilirsiniz. Kelebeği büyük boyutlu olarak hazırladıysanız baş kısmını ponpondan yapabilirsiniz. Ponpon üzerine oynar göz takıp ağız da ekleyerek kelebeğin tamamlayabilirsiniz.

Kağıttan kelebek yapımı ile çocuk odası kapısı ve duvarları için süs de hazırlayabilirsiniz. Dayanıklı olması için bu kelebekleri fon kartonu ile hazırlayabilirsiniz. İstediğiniz boyuttan hazırlayabileceğiniz origami kelebeklerden bir adet büyük yapıp sonrasında kenarlarına küçük kelebekler ekleyebilirsiniz. Büyük kelebeğin kanat uçlarından misinalı ip ile bağlayacağınız küçük kelebekler hem duvarda, hem kapıda çok hoş duracaktır.

Kağıttan kelebek yapımı videolu anlatım için kanalımızı ziyaret edebilir, kelebeğin yapım aşamalarını detaylı şekilde inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir