Kağıttan Melek Yapımı

Kağıttan Melek Yapımı

Sosyal Medyada Paylaşın

Kağıttan melek yapımı kağıt ile ev süslemesi yapmak isteyenler için kolay bir süs yapma çalışmasıdır. Bu çalışma ile asacak yerleri bulunan rengarenk kağıt melekler hazırlayabilirsiniz. İsterseniz bu çalışmayı çocuklarınız ile birlikte yapıp el becerilerinin gelişmesine de katkıda bulunabilirsiniz. Kolay kağıt katlama tekniği ile hazırlanan kağıttan melek çalışmasının detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kağıttan Melek Yapımı

Kağıt ile melek yapımı çalışması için renkli, desenli kağıtlar kullanabileceğiniz gibi düz beyaz kağıt da kullanabilirsiniz. İsterseniz bu çalışmayı evde bulunan gazeteler ile de yapabilir, masrafsız süslemeler yapabilirsiniz.

Kağıttan melek yapımında en önemli nokta katlama aşamasıdır. Katlama yaparken tıpkı origami çalışmalarında olduğu gibi tam yerlerinden katlanması gerekir. Kağıttan melek yapmak için katlamayı, yelpaze yapar gibi yapmak gerekir. Katlama yaparken her aşamada parmağınız ile kağıdın üzerinden geçerek iz yerlerin belirginleştirin.

Çalışma için kare şeklinde ya da dikdörtgen şeklinde iki adet kağıt kullanılması yeterlidir. Bu kağıtların şekillerinin ve boyutlarının aynı olması, aynı aralıklar ile yelpaze şeklinde katlanması meleğin daha kolay şekillenmesini sağlayacaktır.

Kağıtların her ikisini de yelpaze şeklinde katladıktan sonra üçte birini ikiye katlayın. Katlama yerinden yapışkan ile yapıştırın. Aynı şekilde diğer kağıdı da katlayıp yapıştırın. Tutma yeri için küçük bir parça kurdele ya da ip kullanabilirsiniz. İsterseniz bunun için de kurdele genişliğinde şerit şeklinde kağıt kesip kullanabilirsiniz. Sap kısmını birleştirip katladığınız kağıtları yapıştırırken arasına yapıştırın. Bu parça hem meleğin baş kısmı hem de asılma yeri olacaktır.

Kağıt melek yapımının aşamalarını aşağıdaki resimli anlatımdan inceleyebilirsiniz. İsterseniz resimli anlatımın yanında videomuza da göz atabilirsiniz.

Kağıttan Melek Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Melek Yapımı Resimli Anlatım

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir