Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma

Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma

Sosyal Medyada Paylaşın

Kahve ile saç rengi koyulaştırma yöntemi saç rengini doğal yollarla koyulaştırmak isteyenlerin işine yarayabilir. Kahve cilt ve saç bakımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Saçları daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşturmakta son derece etkili olan kahve aynı zamanda saç rengini koyulaştıran doğal saç boyası olarak da kullanılmaktadır. Saç boyalarının pahalı olmasının yanında saçlara verdiği zarar da ortadadır. Günümüzde bayanların çoğu tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saç boyası konusunda da doğal yöntemleri tercih etmektedir. Başta kına olmak üzere birçok doğal ürün saç rengi değiştirmek için kullanılmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız doğal yöntem sayesinde kuaföre gitmeye ya da saç boyası almaya gerek kalmadan saç renginizi koyulaştırabilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan saç rengini koyulaştıran doğal saç boyası tarifi ve uygulanışına geçiyoruz.

Kahve ile Saç Rengi Koyulaştırma

Saç Rengini Koyulaştıran Tarif

Bu tarifi boyanmamış saçlara uygularsanız etkisini daha iyi görebilirsiniz. Kahve telvesi ile yapacağınız karışım sonrasında elde edeceğiniz saç renginin kalıcılığı 7 ile 14 gün arasında olacaktır. Saçlarınızın daha koyu ve parlak olması için malzemeleri doğru oranda uygulamaya dikkat etmelisiniz.

Saç Rengini Koyulaştırıcı Karışım Malzemeleri

  • 1 yemek kaşığı kahve telvesi
  • 2 yemek kaşığı saç kremi
  • 3 damla lavanta yağı

Saç Rengi Koyulaştırıcı Karışım Tarifi

Bir kabın içine belirtilen miktarda saç kremi ve kahve telvesini alın. Üzerine 3 damla lavanta yağı ilave edin ve malzemeler sürülebilecek bir kıvama gelene kadar güzelce karıştırın. Lavanta yağı karışıma hoş bir koku vermesi için kullanılmaktadır. İsterseniz kokusunu sevdiğiniz başka bir bitki yağı da kullanabilirsiniz.

Karışımı bu şekilde hazırladıktan sonra kıyafetlerinizin batmaması için üzerinize bir bez ya da havlu örtün. Sonrasında karışımı elinizle saç diplerinden uçlara doğru iyice yedirerek sürün. Saçlarınızın tamamına karışımı uyguladıktan sonra başınıza bir bir bone geçirin ve yarım saat etki etmesi için bekletin. Sürenin sonunda saçlarınızı şampuan kullanmadan bol ılık su ile yıkayarak iyice durulayın ve doğal bir şekilde kurumaya bırakın.

Saçlarınızın nasıl bir renk alacağı konusunda tereddüt yaşıyorsanız önce küçük bir deneme yapabilirsiniz. Bunun için ilk etapta saçların alttan görünmeyen bir tutamına karışımı uygulayın. Saçlarınız tamamen kuruduktan sonra çıkan sonuca göre saçlarınızda bu yöntemi uygulayıp uygulamamaya daha rahat karar verebilirsiniz. Bu şekilde saçlarınıza giren renk hoşunuza gitmezse altta kalacağı için sorun olmayacaktır.

Saç rengini koyulaştıran tarif için az işlem görmüş organik kahve kullanırsanız istediğiniz sonuca ulaşmanız kolaylaşacaktır. Saçlarınız uzun ya da çok gür ise malzeme miktarını eşit oranda arttırarak uygulayabilirsiniz. Doğal saç boyasının kalıcılık süresini uzatmak için isterseniz karışımı hazırlarken içine çok az da kına ilave edebilirsiniz. Tarifi uygularken kahve yerine espresso da kullanılabilir. Saç yapınıza zarar vermeden doğal yollarla daha koyu ve parlak olmalarını sağlamak isterseniz bu yöntemi evde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Organik Saç Boyası Tarifleri * Tıklayınız

Evde Doğal Yöntemler ile Saç Boyası Çıkarma * Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir