Kalpli Duvar Süsü Nasıl Yapılır

Kalpli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Sosyal Medyada Paylaşın

Kalpli duvar süsü nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda konu hakkındaki tüm detayları bulabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan dekor ürünlerinden birisi de duvar süsüdür. Farklı malzemelerden yapılan yuvarlak ya da dikdörtgen şeklindeki duvar süsleri şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Bu tarz dekoratif süsler kullanmaktan hoşlanıyorsanız siz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde duvar süsü yapmak için karton, kağıt ya da plastik gibi birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz çalışmada el işi kağıdı kullanılmış. Siz de rengarenk kalplerle yapılmış güzel bir duvar süsü kullanmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın videolu anlatımını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte el işi kağıdı
  • Cetvel
  • Kurşun kalem
  • Zımba
  • İnce bir ip ya da kurdele ( süsü asmak için )

Kalpli Duvar Süsü Yapımı

Kağıttan kalp yapmak ilk kez deneyenlere biraz zor gelebilir fakat işin püf noktasını bilirseniz bu konuda zorlanmazsınız. El işi kağıdı ile yapacağınız kalplerin hepsini aynı renkte yapabilir ya da her kalbi farklı bir renkte de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde takip ederseniz uygulamanın sonunda çok güzel bir kalpli duvar süsüne sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak cetvel yardımı ile el işi kağıdına 2 parmak kalınlığında bir şerit çizin. Bunu makas ile keserek çıkarın.
  • Bu şeridi ortadan ikiye katlayın ve alt tarafına parmağınızla bastırarak buraya iz çıkmasını sağlayın.
  • Sonrasında yukarıdaki iki ucu içe doğru kıvırın ve tam ortadan zımbalayın.
  • Bu şekilde 6 tane kalp yaptıktan sonra bunları zımba ya da yapıştırıcı ile yan taraflarından birbirine tutturarak yuvarlak oluşturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kağıttan kalpli duvar süsü yapımı tamamdır. Bunu bir ip ya da ince bir kurdele yardımı ile istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı yöntemi kapı süsü yapmak için de uygulamanız mümkün. isterseniz uygulamanın yapımında el işi kağıdı yerine gazete kağıdı da kullanabilirsiniz. Eğer bu kendin yap çalışmasını evde denerken kalp yapımında zorlanırsanız daha önceden sizlerle paylaştığımız, kağıttan kalp yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kalpli duvar süsü yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda kalpli duvar süsü yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu güzel çalışmayı bizlerle paylaşan Pratik Tv’ye teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir